Hlavní obsah

Prostějov se ročně potýká s desítkami černých skládek

Foto: Getty Images

Ilustrační snímek.

Reklama

17. 9. 2020 16:54

S vysokým počtem černých skládek se navzdory sběrnému dvoru a síti kontejnerů na tříděný odpad potýká radnice v Prostějově, která ročně řeší desítky případů ukládání odpadu na nepovolená místa.

Článek

Zbavit se načerno nechtěného odpadu už není v Prostějově tak jednoduché. Přestože ročně jich vznikne na území města několik desítek, díky kamerovému systému se už daří zjišťovat jejich původce.

„Jen v letošním roce zjistili strážníci bezmála pět desítek případů černých skládek a zjistili původce. Přibylo také případů, kdy lidé odkládají odpad pouze ke kontejnerům místo toho, aby využili sběrné dvory. Jedná se zejména o papírové krabice, plasty, dokonce lednici. Odpad se zde hromadí a znečišťuje veřejné prostranství,“ uvedla mluvčí radnice Jana Gáborová.

Upozornila, že ukládání odpadu mimo nádoby k tomu určené je přestupkem, za kterých fyzických osobám hrozí pokuta až 20.000 korun a firmám 100.000 korun. „Zjištěné přestupky jsou řešeny ve správním řízení,“ řekla.

Dění na místech s kontejnery v Prostějově monitoruje kamerový systém i mobilní kamery. Díky těmto záznamům se podařilo zjistit lidi podezřelé z těchto přestupků, dodala Gáborová.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované