Hlavní obsah

První zdražení po čtvrt roce. Za benzin a naftu platíme nejvíc v Praze, nejméně na Hradecku

První zdražení po čtvrt roce. Za benzin a naftu platíme nejvíc v Praze, nejméně na Hradecku. (Video: Jan Marek, Seznam.cz)

28. 2. 2019 8:25

Pohonné hmoty v Česku v uplynulém týdnu zdražily. Průměrná cena nejprodávanějšího benzinu Natural 95 stoupla od minulé středy o 12 haléřů na 30,49 koruny za litr a cena nafty o 20 haléřů na 31,16 koruny. Vyplývá to z údajů firmy CCS, která ceny sleduje. Zdražení přerušilo několikaměsíční propad cen benzinu.

Článek

Paliva doposud po zhruba čtvrt roku vytrvale zlevňovala. Od loňského podzimu, kdy se ceny benzinu i nafty dostaly na téměř 33,80 koruny, se cena benzinu propadla do poloviny letošního února o skoro 3,50 koruny a cena nafty o téměř tři koruny. Pohonné hmoty tak klesly na nejnižší úroveň od listopadu 2017. Už před týdnem se ale pokles cen zastavil u nafty a v uplynulém týdnu již opět stoupaly ceny nafty i benzinu.

Nejdražší jsou nadále ceny pohonných hmot v Praze, kde je jako v jediném regionu cena nafty nad 32 korunami. Jedině v Praze a na Vysočině také vystoupala cena benzinu nad 31 korun. Litr benzinu v Praze stojí v průměru 31,53 koruny a litr nafty 32,14 koruny. Nejlevnější jsou naopak paliva v Královéhradeckém kraji, kde se jako v jediném regionu udržela cena Naturalu 95 těsně pod 30 korunami. Litr benzinu řidiči v kraji koupí za 29,99 koruny a litr nafty za 30,66 koruny.

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Doporučené