Hlavní obsah

Rada z nejvyšších pater světového byznysu: Nedělej stejnou chybu dvakrát, tomu se pak říká blbost

Kam to bude? „Nemůžeme být ekonomikou, která je z deseti procent závislá na výrobě aut,“ míní Jan Zadák, bývalý šéf globálního obchodu společnosti Hewlett-Packard. (Video: Seznam.cz)

15. 2. 2019 6:00

Řídil globální obchod Hewlett-Packard, dnes Jan Zadák věří, že pomůže změnit Česko z montovny v evropský Singapur.

Článek

Když uděláte chybu, je potřeba se k ní přiznat. A podívat se přesně na důvody, které vás k takovému rozhodnutí vedly, abyste se jí příště vyvarovali a zároveň, aby ostatní pochopili, co vás k ní vedlo. Tak se chová lídr globální úrovně podle Jana Zadáka, který to z českých manažerů dovedl ve světovém IT byznysu zřejmě nejvýš.

Dvě dekády totiž pracoval pro celosvětový gigant Hewlett-Packard a mimo jiné řídil globální obchod firmy a jako viceprezident byl podřízen jen nejvyššímu šéfovi. Právě jeden z nich – Mark Hurd jej naučil, že udělat stejnou chybu dvakrát se nedá nezvat jinak než blbostí.

„V Česku je největší problém, že chybí lidé se zkušeností z globálního byznysu. A pak nám schází celonárodní koncepce, kam to chceme dotáhnout. Takový národní byznys plán,“ popisuje Zadák v novém díle pořadu Kam to bude?

Jak se zbavit nálepky montovna? Proč se nedaří více českým firmám prorazit ve světě? Na co máme být jako Češi hrdí? A dá se být šťastný bez peněz? I nad tím se zamýšlí investor a konzultant Zadák.

Pořad Kam to bude? sledujte každých čtrnáct dní ve středeční premiéře na celoplošné Televizi Seznam.

Jak nás naladit? Jednoduchý návod najdete ZDE.

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Doporučené