Hlavní obsah

Redakční rada Seznam Zpráv

Foto: Seznam Zprávy

Redakční radu Seznam Zpráv vede komentátor Jindřich Šídlo.

21. 6. 2021 0:00

Redakční rada řeší koncepční otázky tvorby zpravodajského obsahu či dodržování etického kodexu. Rovněž nezávisle posuzuje stížnosti veřejnosti vůči práci redakce, a funguje tak jako kontrolní orgán ředitele zpravodajství.

Článek

Redakční rada Seznam Zpráv se obvykle schází jednou měsíčně pod vedením redakčního zástupce, komentátora Jindřicha Šídla.

Rada se zabývá koncepčními a žurnalistickými otázkami týkajícími se tvorby redakčního obsahu. Dohlíží na dodržování etického a volebního kodexu Seznam Zpráv i na standardy kvality obsahu. Zároveň je místem, na které se mohou čtenáři Seznam Zpráv obracet v případě otázek, námětů či stížností na činnost redakce.

Tyto náměty posílejte na: redakcnirada@seznam.cz.

Složení Redakční rady

Jindřich Šídlo

Jeden ze zakládajících členů redakce Seznam Zpráv. Působil v Respektu, MF Dnes, Hospodářských novinách a České televizi. Pro Seznam připravuje mimo jiné pořad Šťastné pondělí.

Stanislav Balík

Advokát a bývalý soudce Ústavního soudu. Právník a historik, který se zabývá obecnými dějinami státu a práva a dějinami právnických profesí.

+1

Beata Balogová

Šéfredaktorkou deníku SME je od roku 2014. Je absolventkou Kolumbijské univerzity v New Yorku, kde studovala žurnalistiku. Dostala Fulbrightovo stipendium, v rámcí něhož působila na University of Missouri.

Petr Orság

Vedoucí katedry mediálních studií a žurnalistiky Univerzity Palackého Olomouc. Vystudoval gymnázium v Šumperku, poté na FF UP v Olomouci historii a češtinu. Pracoval v Hospodářských novinách, MF Dnes, Aktuálně.cz. Specializuje se na historii médií a žurnalistiky.

Jaroslav Kmenta

Novinář magazínu Reportér, spisovatel a nakladatel. V roce 2010 získal prestižní cenu Karla Havlíčka Borovského za dlouhodobou a důslednou investigativní žurnalistiku. Napsal sedm knih, podle bestselleru Kmotr Mrázek byl natočen film Příběh kmotra.

Seznam Zprávy ustanovily Redakční radu v roce 2017 jako první velké komerční médium v Česku. V aktuálním složení rada působí od listopadu 2021.

Sdílejte článek
Související témata:

Doporučované