Hlavní obsah

V Ústeckém kraji lyžařská střediska Klíny a Telnice ukončila kvůli oblevě provoz

Foto: Shutterstock.com

Ilustrační foto.

Reklama

2. 1. 2022 17:31

Lyžařská střediska Klíny na Mostecku a Telnice na Ústecku ukončila kvůli oblevě provoz. Teploty se na horách dostaly v uplynulých dnech k deseti stupňům. Provozovatelé čekají na ochlazení, aby mohli začít opět zasněžovat.

Článek

„Všechno nám to uteklo, tak jsme to včera (v sobotu) večer ukončili. Bylo tady okolo deseti až 12 stupňů, takže jsme sem sice nějaký sníh navozili, ale u těch výstupů a nástupů nám nic nezbylo,“ řekl zaměstnanec skiareálu Telnice Jindřich Holinger. Spolu se sjezdovkami Macháček-Nová, Meva a dětským areálem se uzavřela i lyžařská škola a půjčovna zimního vybavení.

Návštěvnost byla podle Holingera i přes zhoršené lyžařské podmínky slušná jak 30. prosince, tak na Silvestra. Lidí přišlo míň až 1. ledna. „To je ale vždycky menší zájem,“ dodal zaměstnanec.

Na Klínech nad Litvínovem jezdila do 1. ledna pouze poma. „Obleva je tu a podmínky pro lyžování se zhoršily,“ uvedli provozovatelé sportoviště na svém facebooku. Provoz dočasně ukončili k dnešku a teď čekají na návrat zimního počasí, aby mohli areál opět otevřít.

Obleva přerušila sezonu také běžkařům. Pod nulu by podle meteorologů měly teploty klesnout ve čtvrtek.

Reklama

Doporučované