Hlavní obsah

Z centra Ostravy se začaly odvážet stánky pro vánoční trhy

Foto: Shutterstock.com

Ilustrační foto.

Reklama

14. 12. 2021 9:42

Z centrálního Masarykova náměstí v Ostravě se dnes začaly odvážet dřevěné stánky, které měly sloužit jako zázemí pro prodejce na vánočních trzích.

Článek

Kvůli protiepidemickým opatřením, které krátce před zahájením trhů schválila vláda, je ale prodejci nemohou využívat. ČTK to dnes řekla Pavlína Merendová, mluvčí projektu Ostravské Vánoce.

Trhy v centru města měly začít 26. listopadu a trvat do 2. ledna. Vláda ale vyhlásila 25. listopadu nouzový stav, součástí protiepidemických opatření byl i zákaz konání vánočních trhů s platností od 18:00 následujícího dne. „V souladu s platnými nařízeními vlády, která v souvislosti s koronavirovou pandemií zakazují provoz vánočních trhů ve všech městech, realizátor Vánoc v Ostravě minimalizuje náklady v této oblasti a dřevěné stánky nechá z náměstí odklidit,“ uvedla Merendová.

Stánky by měly z Masarykova náměstí zmizet během dnešního dne. Na místě zůstanou pouze tři stánky, které mají výjimku z vládního nařízení. Prodejci v nich totiž nabízejí jmelí a vánoční dekorace. „Zázraky se sice dějí, vánoční čas k tomu doslova vybízí, nicméně v této oblasti již žádný zázrak v podobě uvolnění opatření ze strany vlády neočekáváme. Po dohodě s městem Ostrava jsme se rozhodli stánky odklidit, jelikož není v souladu s naším svědomím obcházet vládní nařízení a trhy například přejmenovávat,“ doplnil Jan Šumbera, jednatel výstaviště Černá louka, které má organizaci vánočního programu na starosti.

Ostrava už dříve avizovala, že pomůže třem desítkám stánkových prodejců, kteří měli uzavřenou smlouvu s organizátorem Ostravských Vánoc a kvůli vládním protiepidemickým opatřením nemohli své zboží prodávat na vánočních trzích. Od města dostanou finanční dar ve výši 20.000 korun. Město podpořilo místní podnikatele při pandemii již několikrát. Nabídlo jim slevy na nájmech, přímé finanční pomoci i prominutí některých místních poplatků. Od počátku pandemie tak do podpory podnikání ve městě investovalo 130 milionů korun.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované