Hlavní obsah

Praha založí pracovní skupinu k přípravě vyhlášky řešící hluk z koncertů

Foto: Lenka Štveráková

Koncert. Ilustrační foto.

Reklama

9. 9. 2022 14:48

Pražský magistrát založí pracovní skupinu se zástupci odborníků, která se zaměří na přípravu vyhlášky omezující hlasitost venkovních koncertů. V noci na dnešek o tom rozhodli pražští zastupitelé.

Článek

Město před prázdninami začalo kvůli stížnostem místních obyvatel připravovat vyhlášku zaměřenou na koncerty v areálu bývalých branických ledáren, pak od toho ustoupilo a dohodlo se s pořadateli na omezení hlasitosti.

Návrh vyhlášky omezující hluk venkovních akcí předložil ve čtvrtek zastupitelům předseda klubu ANO Ondřej Prokop, podle některých členů zastupitelstva nicméně znění obsahovalo nejasnosti a v předložené podobě přijmout nešlo. Skupina, jejíž založení zastupitelé schválili, bude mít za úkol vyhlášku přepracovat s využitím informací, které město získá od najaté odborné firmy. Ve skupině zasednou lidé z hudební branže, odborníci na hluk či právníci.

Téma hluku z koncertů letos na jaře otevřela radní Hana Marvanová (za STAN) v souvislosti s areálem branických ledáren. Obyvatelé Braníka si stěžovali na hluk a na to, že si nemůžou otevřít v bytech okna, protože kromě večerních produkcí jsou i v denních hodinách zvukové zkoušky, takže hluk je v létě v podstatě permanentní.

Marvanová připravila návrh vyhlášky, který se týkal pouze areálu ledáren a mimo jiné omezoval počet koncertů, které by tam bylo možné konat. Po jednání se zástupci provozovatelů nicméně radní vyhlášku zastupitelům nepředložila.

Marvanová uvedla, že se město s pořadateli dohodlo na omezení hlasitosti, kterou dodržují. „Občané si představovali, že ty koncerty zakážeme, ale já jsem vysvětlovala, že naplánované koncerty zakázat nemůžeme,“ řekla.

Radní dodala, že problémem je také to, že hluk z venkovních hudebních akcí již od roku 2015 nespadá pod kontrolu hygieniků, k čemuž se sešla i s ministrem zdravotnictví Vlastimilem Válkem (TOP 09). „Pan ministr říkal, že je připraven to prodiskutovat s některými resortními kolegy,“ sdělila radní.

Sdílejte článek

Reklama

Související témata:

Doporučované