Hlavní obsah

Praha zamítla pořízení změny územního plánu k zástavbě u Džbánu

Ilustrační foto.

Reklama

24. 2. 17:13

Praha nepořídí změnu územního plánu, která by umožnila firmě Molepo stavět na pozemcích v okolí nádrže Džbán. Podnět ke změně ve čtvrtek zamítli městští zastupitelé.

Článek

Ohledně pozemků a způsobu jejich prodeje v roce 2012 se rozhořel politický spor zejména mezi koaliční Prahou Sobě a opoziční ODS. Zastupitelé ještě dnes projednají petici místních obyvatel proti zástavbě, u které se očekává dlouhá debata.

Areál u Džbánu vydražila firma Molepo z majetku likvidovaného státního podniku Pražská kanalizace a vodní toky roce v 2012 za zhruba 53 milionů korun. Lídr Prahy Sobě Jan Čižinský označil tehdejší postup, u kterého byli někteří současní zastupitelé ODS, za nestandardní a vyzval firmu, aby pozemky převedla zpět na město za tehdejší cenu. Zástupci firmy i ODS kritiku tehdejšího postupu ostře odmítli.

Zastupitelé dnes zamítli podnět ke změně územního plánu, bez kterého nemůže firma postavit plánované bytové domy podél Evropské ulice. Firma Molepo nedávno koupaliště uzavřela s odůvodněním, že je v havarijním stavu a bez výstavby nemá peníze na jeho rekonstrukci. Náměstek primátora Petr Hlaváček (za TOP 09) dnes upozornil, že zamítnutím podnětu se nic neřeší a firma ho může podat znovu. Šance je podle něj jenom v jednání s vlastníky o řešení, ke kterému je firma podle dřívějších jednání ochotná.

Sdílejte článek

Reklama

Související témata:

Doporučované