Hlavní obsah

Mladá Boleslav začne budovat další stanoviště pro podzemní kontejnery

Foto: Seznam Zprávy

Ilustrační foto.

Reklama

20. 7. 17:27

V Mladé Boleslavi v Zahradníkově ulici začne v pondělí budování dalšího stanoviště pro podzemní kontejnery na směsný a tříděný odpad.

Článek

Od roku 2013 jich město pořídilo 18, každoročně přibyde jedno až dvě stanoviště, jedno vyjde město zhruba na milion korun, řekl dnes ČTK za magistrát Pavel Šubrt.

Mladá Boleslav chce v pořizování stanovišť pokračovat i v budoucnu. Další plánuje například na Josefském náměstí u vodárenské věže. „V evidenci je několik dalších žádostí na jejich umístění, bohužel ne všude je to možné. V lokalitě nesmí být pod zemí žádné inženýrské sítě a stanoviště musí být dobře přístupné pro speciální automobil, který podzemní kontejnery obsluhuje,“ řekl Šubrt. Nově se podzemní kontejnery objevují i v příměstských částech.

Město začalo podle Šubrta s umísťováním podzemních kontejnerů z provozních i estetických důvodů, boxy o objemu 5000 litrů pro uložení směsného i tříděného odpadu, nejčastěji papíru, plastu a skla, jsou velké jako odpadkový koš. „Jejich největší výhodou je, že dokáží zabránit nepořádku a neoprávněnému vybírání odpadu nezpůsobilými osobami. Do podzemních kontejnerů se také vejde podstatně větší množství odpadu, a vyváží se tak méně často než běžné nadzemní kontejnery,“ doplnil Šubrt.

Budování stanoviště v Zahradníkově ulici si od pondělí vyžádá částečné dopravní omezení, které potrvá do 19. srpna.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované