Hlavní obsah

Havlíčkův Brod má studii na nový bazén, nynější asi za několik let doslouží

Foto: Getty Images

Ilustrační foto.

Reklama

12. 4. 2022 21:32

Radnice v Havlíčkově Brodě dala zpracovat studii na nový krytý bazén, který by mohl být v areálu letního koupaliště. Životnost nynějšího krytého bazénu vedle zimního stadionu je podle statika čtyři pět let.

Článek

Město otevírá diskusi k novému projektu, jehož náklady se v současných cenách odhadují na 350 až 400 milionů korun. „To je tak velká a rozsáhlá investice, v podstatě jedna z největších za posledních 30 let, která by město čekala, že o tom musíme podrobně diskutovat a musíme to mít připravené,“ řekl místostarosta Zbyněk Stejskal (ODS). S letními bazény by se podle něj nové sportoviště dobře doplňovalo. Do kryté části by se mohli lidé přesunout při horším počasí o letních prázdninách.

Se studií se v pondělí seznámili zastupitelé města. Podle místostarosty ještě k záměru dostanou podrobné materiály, aby měli dost času se s ním seznámit. O umístění nového bazénu a pokračování projektu by pak mohlo zastupitelstvo rozhodnout na příštím nebo přespříštím zasedání.

„Neradi bychom zadali projektovou dokumentaci, která bude v řádech milionů a pak se zastupitelstvo rozhodlo, že ta lokace a celkové umístění takhle velké stavby pro ně není správné,“ řekl místostarosta. Podle zástupců radnice je potřeba vzít v potaz i nynější turbulenci cen na stavebním trhu a energetickou náročnost takového sportoviště.

Krytý bazén byl u zimního stadionu v parku postavený v 90. letech minulého století. Jeho vany protékají a má i další závady. Rekonstrukce této stavby by se podle místostarosty Libora Honzárka (TOP 09) nevyplatila. „Vyhodnotili jsme velmi pečlivě, že její rekonstrukce by byla minimálně stejně drahá jako stavba nového (bazénu),“ řekl. Na jiném místě by podle něj mohl být postavený bazén s lepšími parametry a lepším parkováním.

Reklama

Doporučované