Hlavní obsah

Humpolec za pět milionů upravuje přírodní koupaliště u rybníku Pařezitý

Foto: Pixabay.com

Ilustrační foto.

Reklama

14. 3. 15:04

V Humpolecké místní části Plačkov začala modernizace areálu přírodního koupaliště u rybníku Pařezitý. Radnice na úpravy koupaliště, které je hlavní rekreační plochou pro širší okolí, vyčlenila pět milionů korun.

Článek

Vylepší za to hřiště, parkování, pláže i přístup do vody po dřevěných molech. S majitelem rybníku také uzavřela dohodu, podle které se v rybníku nebudou chovat ryby, což by měla zlepšit kvalitu vody. Upravené přírodní koupaliště by mělo začít sloužit v červnu.

„Nejsou to složité věci, jsou to drobné terénní úpravy. Spíš mám strach, aby došly všechny materiály, máme objednané nějaké herní prvky, tak doufejme, že to dorazí,“ řekl místostarosta Humpolce Vlastimil Brukner (KDU-ČSL). Nyní se pracuje na instalaci dřevěných mol.

V nákladech je zahrnutá oprava hřiště, které bude oplocené. Pobyt má zpříjemnit i úprava louky dál od vody pro větší soukromí. „Je tam i možnost sauny, kdyby místní chtěli, ale to se musíme domluvit s místními. Kdyby tam byla saunařská obec, jsme schopni tam vyřešit i přírodní saunu, kterou by mohli provozovat, ale to už je takový nadstandard,“ řekl Brukner.

Podle Aleny Krejčí z plačkovského osadního výboru je jakákoli investice vítaná. Teď by ocenili například dobíjecí stanici elektrokol, protože oblast hodně využívají i cykloturisté.

Rybník je v majetku žďárské společnosti Kinský Žďár a. s., město si ho dlouhodobě pronajímá. Rybník je od podzimu, kdy se v něm lovilo, vypuštěný. Preventivně se bude v rybníku lovit jednou za tři roky, aby z něj zmizely i plevelné ryby.

Podle registru smluv si rybník s rozlohou přibližně 4,5 hektaru pro účel rekreace veřejnosti město pronajímá na dobu neurčitou. Roční nájem je 16 tisíc korun za hektar (bez DPH).

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované