Hlavní obsah

Populární tanečník Sergej Polunin vystoupí v červenci v Kroměříži

Foto: Unsplash

Ilustrační foto.

Reklama

20. 12. 2021 8:54

Diváci uvidí v Podzámecké zahradě taneční drama Rasputin inspirované osobností legendárního ruského mystika žijícího na přelomu 19. a 20. století. V tiskové zprávě to dnes ČTK sdělil zástupce pořadatelů představení.

Článek

Choreografka Yuka Oishiová vytvořila podle organizátorů taneční drama Rasputin speciálně pro Polunina a pro londýnské divadlo Paladium. V díle se zabývá stránkami Rasputinovy osobnosti. „Nakonec to byl jen člověk. Věřím, že měl své pověstné léčitelské schopnosti, a chápu, proč se s ním carevna Alexandra spojila, aby se vypořádala s hemofilií svého syna. Chtěla jsem ukázat, proč se celá situace vyvinula tak, jak se vyvinula,“ uvedla choreografka.

Přečetla řadu knih, které se Rasputinovi věnovaly, každá však podle ní vyprávěla jiný příběh s protichůdnými verzemi. „Nakonec jsem vytvořila choreografii, jak jsem příběh viděla já, a snažila jsem se porozumět pocitům každé z postav a vykreslit je v jasných obrazech. Chtěla jsem ukázat temnou bestiální stránku Rasputina, ale také světlo, které v něm existovalo,“ doplnila Oishiová.

Představení pod širým nebem je v Kroměříži naplánované na 23. července příštího roku, vstupenky budou k dostání od úterý v síti Ticketportal. Kromě Polunina se v něm představí Sergej Ljubimov nebo Johan Kobborg. Autorem hudby je Kirill Richter, scénografii má na starost Otto Bubeníček.

Polunin, jemuž se přezdívá James Dean baletu, se narodil v roce 1989 na Ukrajině. Od čtyř do osmi let trénoval balet na tamní akademii, následující čtyři roky navštěvoval Státní choreografický institut v Kyjevě. Od 13 let žil ve Velké Británii a v 19 letech se stal nejmladším sólistou Královského baletu v Londýně, ve 23 letech byl uměleckým šéfem souboru.

V roce 2012 překvapil taneční svět, když oznámil, že s tancem končí, protože se chce věnovat herectví. Nakonec se přesunul do Ruska a dál tančí. Rozhodnutí pokračovat v tanci prý přišlo při natáčení klipu s jeho choreografií Take Me To Church. Právě ta ho proslavila a na internetu má od roku 2015 do dneška téměř 30 milionů zhlédnutí. Klip měl být původně jeho posledním tanečním vystoupením.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované