Hlavní obsah

S Gerrardem si Kúdelu ještě vyříkám, slíbil Šmicer na Pivu s Angličanem

Foto: Michal Šula, Seznam Zprávy

Vladimír Šmicer byl hlavním hostem prvního vydání Piva s Angličanem, živé akce fotbalového podcastu Seznam Zpráv.

Reklama

31. 8. 2021 12:00
Článek

Jaký průběh bude mít letos Premier League, jaké příhody zažili hosté Angličana s Karlem Brücknerem? Při živém natáčení fotbalového podcastu SZ se řešila i úskalí liverpoolské angličtiny. Poslechněte si záznam prvního Piva s Angličanem.

„My jsme měli v Liverpoolu člena realizačního týmu, který měl na starosti taktickou přípravu na soupeře. Byl to Skot. Všichni jsme mu odkývali, že je všechno jasné, ale já mu přitom vůbec nerozuměl. Takže jsem vlastně za Reds hrál vždycky bez přípravy na soupeře,“ přiznal po letech na téma špatně srozumitelných přízvuků včetně liverpoolského „scouse“ Vladimír Šmicer.

Jeho pouto s LFC a přístavním městem je pořád velmi silné. Nedá se to ale úplně říct o všech někdejších spoluhráčích. Neplatí to hlavně o jedné z ikon ostrovního fotbalu posledních let, Stevenovi Gerrardovi. Trenér glasgowských Rangers se dostal na černou listinu českého fotbalu kvůli vlastnímu chování i počínání jeho svěřenců během odvetného utkání osmifinále Evropské ligy proti pražské Slavii.

„Od toho zápasu jsme spolu se Steviem nemluvili. Ani jsem mu nepsal, protože bychom se mohli dostat do nějakého sporu, což bych ani nechtěl. Myslím si ale, že se k tomu s Gerrardem časem vrátíme. 9. října hrajeme na Anfieldu zápas legend proti Manchesteru United, za pár dní odvetu na Old Trafford, a jakmile se potkáme, tak je jasné, že to budeme mít v očích,“ předpovídá Šmicer s tím, že je to lepší vyřešit z očí do očí u piva než neosobně po telefonu.

+11

Tým ve složení Jiří Hošek, Vladimír Šmicer, Jindřich Šídlo, Luděk Mádl, Karel Häring, Martin Vait a Mikoláš Tuček řešil právě u piva třeba to, co vytočilo Karla Brücknera na tiskové konferenci, nebo při povídání se kterým z hostů Angličana slavný trenér usnul.

Došla řeč i na velké přestupy v rámci Premier League, byť se od čtvrtečního natáčení hlavně situace kolem Cristiana Ronalda podstatně změnila.

Poslechněte si záznam Piva s Angličanem natáčeného živě v prostorách pražského pivovaru Ossegg. Zábava a pohled do zákulisí fotbalového dění zaručeny!

Angličan

Fotbalový podcast Jiřího Hoška (@hosekj) a jeho přátel výhradně o Premier League. S pravidelnými hosty Luďkem Mádlem, Karlem Häringem, Jaromírem Bosákem, Jindřichem Šídlem a dalšími.

Od fanoušků, kteří si bez anglické ligy nedovedou představit víkend, pro fanoušky. Pozor, ve studiu se za žádných okolností nesmí sejít dva fans stejného klubu! Poslouchejte každé úterý na Podcasty.cz, na Seznam Zprávách a ve všech dalších podcastových aplikacích.

Archiv všech dílů najdete tady, ostatní podcasty Seznam Zpráv tady. Své postřehy, připomínky nebo tipy nám pište na twitterový účet @PodcastAnglican nebo přímo autorovi Angličana Jiřímu Hoškovi na e-mail jiri.hosek@sz.cz.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované