Hlavní obsah

Šéf Amazonu koupil v LA rezidenci za téměř 4 miliardy korun

Foto: Profimedia.cz

Jeff Bezos, ředitel internetového obchodu Amazon.

Reklama

13. 2. 2020 6:45

Bezos je podle žebříčku magazínu Forbes se 131 miliardami dolarů (tři biliony korun) nejbohatším člověkem na světě.

Článek

Zakladatel a ředitel internetového obchodu Amazon.com Jeff Bezos koupil od mediálního magnáta Davida Geffena za 165 milionů dolarů (3,8 miliardy korun) Warnerovu rezidenci v Beverly Hills ve Spojených státech.

S odvoláním na osoby obeznámené s transakcí to ve středu napsal list The Wall Street Journal, který poznamenal, že je to nejdražší nákup rezidenční nemovitosti v regionu Los Angeles.

Dosavadní rekord za rezidenční nemovitost v Los Angeles byl vytvořen loni, když Lachlan Murdoch, jeden z šesti potomků mediálního magnáta Ruperta Murdocha, zaplatil zhruba 150 milionů dolarů (3,4 miliardy korun) za sídlo Chartwell Mansion v Bel Air.

Warnerova rezidence (Warner Estate), která se nachází na ploše 3,8 hektaru a která nese jméno po Jacku Warnerovi, zakladateli filmové produkční společnosti Warner Bros., patřila od roku 1990 Geffenovi. Sídlo si tehdy pořídil za 47,5 milionu dolarů.

Portál The Verge poukázal na to, že ačkoli se suma zaplacená Bezosem může zdát neuvěřitelná, v porovnání s jeho majetkem jde o drobné.

„Pokud ročně vyděláte 60 000 dolarů (1,4 milionu korun), tak je to jako utratit za dům 75 dolarů (1 700 korun),“ napsal The Verge. Dodal, že 165 milionů dolarů je osmina z jednoho procenta Bezosova majetku.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované