Hlavní obsah

Den očima: Šéfkuchař Ramsay si pochutnal na morčeti a Evropanky se méně opalují bez horního dílu plavek

Den očima Kláry Galové. (Video: Klára Galová)

Reklama

25. 7. 2019 22:30

Události dne 25. července vybírala redaktorka Klára Galová.

Článek

Na filmovém festivalu v Benátkách se objeví film českého režiséra. Do hlavní soutěže se zařadí snímek Nabarvené ptáče Václava Marhoula. Film vypráví příběh chlapce během druhé světové války. Vznikl v koprodukci se Slovenskem a Ukrajinou. Naposledy mělo Česko zástupce v hlavní soutěži v roce 1994.

Gordon Ramsay si pochutnal na morčeti a je z toho oheň na střeše. Světově proslulý kuchař sklidil kritiku kvůli nové dokumentární sérii z dílny National Geographic. V prvním díle ocenil peruánská pečená morčata.

U evropských žen klesá popularita opalování bez horního dílu plavek. V roce 2016 se této aktivity nebálo 33 procent dospělých Evropanek, nyní je to 27 procent. Zjistila to francouzská agentura Ifop. V průzkumu se dotazovala pěti tisíc Francouzek, Britek, Němek, Italek a Španělek. Důvodem poklesu je například strach z nechtěné pozornosti a kritických poznámek okolí.

Na další události, jež přinesl den s datem 25. července, se podívejte ve videu nad článkem.

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Doporučené