Hlavní obsah

Shakespearovské slavnosti uvedou slovenskou inscenaci Romea a Julie

Foto: Getty Images

Ilustrační foto.

Reklama

9. 8. 2021 15:10

Na programu Letních shakespearovských slavností v Praze a Brně se objeví slovenská inscenace Romeo a Julie. Na bratislavské části festivalu měla v režii Doda Gombára premiéru už v roce 2019.

Článek

Nesmrtelný příběh velké lásky v podání slovenských herců zpestří program Letních shakespearovských slavností v Brně 10. a 11., v Praze pak 13. a 14. srpna.

Režisér se v populárním příběhu zaměřil na čistou lásku, naději, harmonii a možnost odpuštění. Mladý Romeo miluje volný a nevázaný život. Svoje názory vtělené do shakespearovské poezie sděluje světu prostřednictvím kapely. U rodičů pro své aktivity nenachází pochopení, ale hudba přiláká i zdánlivě neočekávané posluchače. Třeba dceru Kapuletů, krásnou a křehkou Julii.

Do hlavních rolí mladých milenců si režisér vybral herce nastupující slovenské generace – Davida Hartla a Máriu Schumerovou. Po jejich boku se představí Sisa Sklovská jako Juliina chůva, Marek Majeský coby Kapulet, Lenka Barilíková nebo Soňa Norisová jako Kapuletová a v rolích Monteků Renáta Rundová a Marcel Ochránek. Inscenace ozdobí svými akrobatickými kousky členové skupiny Born to trick. Hra je uváděna ve slovenštině.

Letošní ročník Letních shakespearovských slavností začal v Praze v Královské zahradě Pražského hradu premiérou komedie Bouře v režii autorské dvojice Martin Kukučka a Lukáš Trpišovský (SKUTR). Na programu slavností nechybí ani Hamlet, Zimní pohádka, Veselé paničky windsorské, Zkrocení zlé ženy nebo Mnoho povyku pro nic. Tradičně byla uvedena jedna z her v autorově rodném jazyce, Prague Shakespeare Company v režii Guye Robertse připravila komedii Sen noci svatojánské. Kromě Prahy, Brna a Bratislavy se festival Shakespearových her koná i v Ostravě.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované