Hlavní obsah

Škoda zveřejnila cenu za vůz Scala, začíná na 370 tisících

Jak vypadá Škoda Scala. (Video: Jan Marek, ČTK, Youtube.com)

Reklama

18. 1. 2019 9:08

Nejlevnější varianta nového modelu automobilky Škoda Auto Scala bude stát 369 900 korun. Nepůjde ji ale objednat hned po zahájení prodeje, nejlevněji tak budou moci zájemci Scalu ze začátku pořídit za 394 900 korun.

Článek

Dealeři přijímají objednávky na Scalu od dnešního dne, řekli agentuře ČTK zástupci automobilky. Na trh bude vůz uveden 24. dubna, první vozy budou zákazníkům dodány v květnu. Letos chce automobilka dosáhnout 10 000 objednávek nové Scaly.

Škoda bude v České republice nabízet pouze výbavové stupně Ambition a Style, nejnižší stupeň Active bude dostupný jen na některých zahraničních trzích. Scala je vozem s nejlepší základní výbavou v nabídce firmy.

Cenově bude Scala zhruba uprostřed svého segmentu. Mezi konkurenty patří například Kia Ceed, která začíná s cenou 359 980 Kč, Renault Megane, který nyní nabízí akční model za 339 900 korun, Hyundai i30 lze koupit už za 359 990 korun. Nejlevnější Volkswagen Golf se prodává za 432 900 korun.

Nejdražší nyní nabízená varianta Scaly stojí 529 900 korun a kombinuje nejvyšší výbavu Style s naftovým motorem 1,6 TDI o výkonu 85 kW a automatickou převodovkou.

Škoda s příchodem Scaly zjednodušuje koncepci tvorby cen. Zákazníkům nabízí akční balíčky pro jednotlivé výbavové stupně, které zahrnují nejžádanější prvky mimořádné výbavy s cenovou úsporou desítek tisíc korun. Zákazníci si tak mohou objednat u nižšího výbavového stupně například balíček vylepšující interiér nebo exteriér, u stupně Style lze přidat například loketní opěrku vzadu, vyhřívaný volant, řazení pod volantem nebo adaptivní tempomat fungující do rychlosti 210 kilometrů za hodinu.

Scala je první model značky Škoda postavený na platformě MQB A0 koncernu Volkswagen, kterou využívá například VW Polo. Scala bude nabízena s benzinovými agregáty 1,0 nebo 1,5 TSI, dieselovým motorem 1,6 TDI a litrovým motorem na zemní plyn CNG. Vozy budou dodávané buď s manuální pěti nebo šestistupňovou převodovkou, na přání s automatickou sedmistupňovou převodovkou DSG.

Škoda, stejně jako u jiných modelů, přišla s největším zavazadlovým prostorem ve své třídě o objemu 467 litrů. Délka vozu je 4,362 metru, což je o šest centimetrů více, než měřil předchůdce Rapid. V nabídce jsou kola o rozměru 16 až 18 palců.

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Doporučené