Hlavní obsah

Souboj známých jmen. Lídry jsou Bělobrádek, Červíček i Ondráček

Foto: Vojtěch Veškrna, Seznam Zprávy

Lídr Koalice pro Královéhradecký kraj Pavel Bělobrádek.

Reklama

31. 3. 2020 18:10

Koalice pro Královéhradecký kraj půjde do krajských voleb letos na podzim ve složení KDU-ČSL, Volba pro město a Nestraníci. Lídrem kandidátky bude poslanec a bývalý předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek.

Článek

Hradecký demokratický klub již za Koalici pro Královéhradecký kraj kandidovat nebude. Koalice pro Královéhradecký kraj bude z voleb v roce 2016 obhajovat pět mandátů i zastoupení v radě kraje.

„Věřím, že Koalice pro Královéhradecký kraj v nadcházejících volbách opět uspěje a její zastupitelé budou slušnou a poctivou politikou pracovat pro občany kraje,“ uvedl Pavel Bělobrádek, který převzal vedení této koalice po krajském předsedovi KDU-ČSL Vladimíru Dernerovi.

Do Koalice pro Královéhradecký kraj se po dvou volebních obdobích vrací politické hnutí Nestraníci, kandidovat za něj bude i několik nezávislých starostů. „Dlouhodobý partner Hradecký demokratický klub se po mnoha měsících váhání rozhodl pro vlastní cestu,“ uvedl Derner.

Sankce pro Okamurovce.

Nevyloučil, že by se v Koalici pro Královéhradecký kraj ještě mohl objevit další politický subjekt. Do krajského zastupitelstva Koalice pro Královéhradecký kraj kandiduje úspěšně od roku 2008.

Hradecký demokratický klub půjde do krajských voleb společně s TOP 09 a Liberálně ekologickou stranou (LES). LES podporovala TOP 09 i v posledních volbách. Uskupení těchto tří subjektu má název Spojenci pro Královéhradecký kraj a lídrem kandidátky bude krajský předseda TOP 09 Aleš Cabicar (TOP 09).

Hnutí ANO, které v krajských volbách v roce 2016 v Královéhradeckém kraji zvítězilo, ale skončilo v opozici, povede do voleb podnikatel z Jičínska Jaromír Dědeček (ANO). Jedničkou společné kandidátky ODS, STAN a Východočechů bude náměstek královéhradeckého hejtmana, senátor za Náchodsko a bývalý policejní prezident Martin Červíček (ODS). Sociální demokraty povede do voleb současný hejtman Jiří Štěpán (ČSSD) a lídrem kandidátky KSČM bude poslanec Zdeněk Ondráček (KSČM). Lídrem kandidátky Pirátů bude obchodní analytik a zastupitel Pavel Bulíček (Piráti). Hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) dosud složení kandidátky nesdělilo.

Současnou krajskou koalici tvoří ČSSD, ODS, Koalice pro Královéhradecký kraj, Starostové a Východočeši a TOP 09.

Reklama

Doporučované