Češi si poradili s Rakušany a čtvrtfinále mají jisté. Mrázek vychytal nulu

Ze svého prvního gólu na turnaji se raduje David Tomášek.

Český hokejový tým nepřipustil další překvapení a díky vítězství nad rakouským týmem se prozatím usadil v čele skupiny A.

Článek si také můžete poslechnout v audioverzi.

Čeští hokejisté v pátečním večerním utkání s přehledem porazili Rakousko 4:0 a v dalších zápasech už budou hrát o co nejlepší umístění pro čtvrtfinálový zápas. Čisté konto si připsal brankář Petr Mrázek.

Po vlažnější první třetině, ve které byli Rakušané vyrovnaným soupeřem, vstřelil v jejím závěru první a vítězný gól Ondřej Kaše ze samostatného nájezdu.

Ve druhé třetině působili zpočátku lépe Rakušané, ale pět minut před koncem vstřelil při přesilovce gól Dominik Kubalík a minutu poté přidal třetí gól Jakub Flek. Češi výrazně ožili a začalo být jasné, že Rakušané nezopakují překvapení ze svých předchozích zápasů, kdy vzali bod Kanadě a porazili Finy.

Ve druhé minutě závěrečné třetiny pojistil vítězství českého týmu svým prvním gólem na turnaji David Tomášek a český tým už do konce utkání nepustil Rakušany k žádným výrazným šancím.

V sobotu večer čeká české hokejisty tým Velké Británie a v úterý uzavřou své vystoupení v základní skupině soubojem s Kanadou.

Průběh zápasu podrobně sledoval a rozebral náš sesterský server Sport.cz.

MS v hokeji 2024

Mistrovství světa v hokeji se konalo od 10. do 26. května 2024 v Praze a Ostravě, Češi na něm vyhráli zlato. Do České republiky se hokejový šampionát vrátil po devíti letech. Aktuální zpravodajství naleznete ve speciálu k MS v hokeji na Seznam Zprávách.