Hlavní obsah

Češi mají nejhezčí olympijské hokejové dresy všech dob, píše deník

Foto: ČTK

Hokejisté Roman Červenka a Matěj Stránský při včerejším zápasu proti Dánům.

Reklama

10. 2. 2022 19:30

Sportovní deník The Athletic vyhlásil letošní dresy české hokejové reprezentace za nejlepší hokejové olympijské dresy všech dob.

Článek

Co se vám vybaví, když se řekne olympijský hokej? Odpovědi nebudou jednoznačné. Je ale jisté, že vaše myšlenky nakonec zabloudí k ikonickým momentům, jako je zlatý gól Sidneyho Crosbyho v roce 2010, představení Dominika Haška v roce 1998 nebo vítězný gól Petera Forsberga v roce 1994.

To napsal v současnosti nejprestižnější sportovní deník The Athletic, který ve čtvrtek vyhlásil anketu nejhezčích hokejových olympijských dresů všech dob. A vyhrály ty české, letošní.

„Při přípravě tohoto návrhu jsem byl rozpolcen. Jsem Kanaďan – to víte – a nemůžu se nabažit vzpomínek na uplynulá léta. Takže jsem samozřejmě chtěl svou srdeční záležitost spojit se svou volbou na prvním místě,“ prohlásil autor ankety Murat Ates.

„Ale pak… no, pak jsem se vlastně podíval na dresy v průběhu let. A víte co? Většina kanadských dresů byla vyloženě nudná. Zatímco tihle čeští krasavci mají výrazné, syté barvy a erb, ve kterém si připadám jako ve Hře o trůny,“ uvedl Murat.

„Dvouocasý lev? Korunované orlice s pařáty, ze kterých mám noční můry? Noc je dlouhá a plná hrůz, přátelé, a já jsem do ní zažraný,“ dodal.

„Z estetického hlediska je to nejlepší český dres vůbec. Ale já bych měl slabost pro dres z roku 1998, kdy Hašek dovedl tým ke zlatu,“ uvedl jiný z autorů textu, Sean Shapiro.

„Miluju, když se dresy opírají o historii zemí a jejich významné symboly. Ale stejně jako Sean bych si vybrala rok 1998 – ne kvůli Haškovi, ale kvůli Jaromíru Jágrovi. Ten dres s tou dekou na hlavě? Není divu, že vyhráli,“ dodala Sara Civianová.

Na druhém místě se v anketě umístily dresy americké hokejové reprezentace z roku 1960. Za třetí nejlepší hokejové olympijské dresy autoři textu označili ty švédské z roku 2006, kdy jejich turnaj skončil vítězně.

České hokejové reprezentaci se zatím na turnaji v Pekingu nedaří, prohrála s Dánskem poprvé v historii v normální hrací době, 1:2. Jediným českým gólem snižoval v druhé třetině veterán a kapitán týmu Roman Červenka. Další zápas český hokejový tým hraje v pátečních 9:40 proti Švýcarsku.

Reklama

Doporučované