Hlavní obsah

Stavební práce v ulicích Česká,Solniční a Veselá v Brně potrvají do října

Foto: Getty Images

„Ilustrační foto.“

Reklama

20. 8. 23:31

Oprava vodovodu a kanalizace v brněnských ulicích Česká, Solniční a Veselá v centru města se po necelých dvou letech blíží ke konci.

Článek

V současné době jsou veškeré práce na rekonstrukci dokončeny a dělníci pracují na finálních úpravách, které by měly trvat do října. ČTK to řekla Anna Dudková z tiskového střediska brněnského magistrátu. Dalším krokem budou architektonické úpravy.

Stavbaři vyměnili 443 metrů vodovodu a 405 metrů kanalizace, z toho 211 metrů v ražené štole. Podle původních plánů měla být oprava hotová letos v květnu. „Faktorů, které zapříčinily prodloužení stavby, je více. Jednak je to zdržení prací u horkovodu a plynovodu, ale především změna části projektu pro finální úpravy povrchů na části Solniční a Česká dle dodatečně schváleného návrhu Kanceláře architekta města Brna (KAM),“ sdělila Dudková.

KAM zpracovala a projednala architektonickou studii, která určuje výslednou podobu České ulice a k ní navazující Solniční, Skryté a Středovy. Cílem této studie je sladit stavební akce a vytvořit veřejný prostor odpovídající významu ulic v historickém jádru města.

Bylo nutné rozdělit práce teplárenské, navazující práce plynařů s rekonstrukcí vodovodu a nyní upravit povrch s ohledem na zachování průjezdnosti. Dílčí problémy nastaly při ražbě v podzemí, ale podle magistrátu nic nezdržely a stavba by měla být hotová do konce října.

Dalším krokem budou architektonické úpravy prostoru, kde se ulice Česká, Solniční a Veselá protínají. Položí se dlažba a lokalitu doplní socha či vodní prvek. „Povrchy ulic jsou vždy na konci řetězce stavebních úkonů, které město potřebuje v dané lokalitě provést. Protože je v České ulici a jejím okolí plánováno více investičních akcí, odhadujeme její dokončení v roce 2026,“ uvedl architekt Jan Tesárek z KAM.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované