Hlavní obsah

Strážníkům ve Znojmě vypomůže od soboty bezpečnostní agentura

Foto: Seznam Zprávy

Ilustrační snímek.

Reklama

28. 4. 2021 21:15

Na pořádek ve znojemských parcích bude od soboty do konce července dohlížet bezpečnostní agentura. Čtyři pracovníci agentury mají také vypomoci městské policii, která má dlouhodobě podstav 11 lidí, z toho osmi strážníků.

Článek

Vedení města chce tímto krokem jejich řady zatím na zkoušku posílit. Ani několikaměsíční náborová kampaň totiž podstav nezměnila. Oznámil dnes v tiskové zprávě starosta Znojma Jakub Malačka (za ČSSD). Služby agentury budou stát 5040 korun za den.

„Protože se nám nepodařilo stavy naplnit, tak jsme přistoupili k tomuto řešení. Strážníci se tak nebudou muset starat například o odemykání a zamykání prostor a více se zaměří na kontrolu pořádku v ulicích města, kde je v poslední době větší koncentrace lidí. To jsou například ulice Holandská, Přímětice sídliště, okolí autobusového nádraží. Pracovníci agentury budou působit preventivně a občany upozorňovat na porušování pravidel. Věřím, že díky této posile pro Městskou policii dojde ke zvýšení bezpečnosti a pořádku v ulicích města,“ sdělil Malačka.Městská policie externí výpomoc vítá. Za první tři měsíce letošního roku eviduje více než 5000 řešených událostí a přijala přes 600 oznámení od občanů, která musela prověřit a řešit. „Aktuální personální otázka není vůbec jednoduchá a příliv uchazečů se nekoná. Pracovníci bezpečnostní agentury budou v inkriminovaných časech kontrolovat vytipované prostory, jestli návštěvníci dodržují návštěvní řád a obecně závazné vyhlášky města. V případě, kdy bude i přes upozornění nadále docházet k protiprávnímu jednání, pracovníci agentury přivolají hlídku,“ uvedl ředitel Městské policie Znojmo Ivan Budín.

Reklama

Doporučované