Hlavní obsah

Tak vypadá architektura na dubajském Expo: Procházka lesíkem elektrostromů

5. 10. 19:15

Futuristické výstaviště obsadilo území, kde se ještě docela nedávno rozkládala poušť. Podívejte se na architektonicky zajímavé mnohamilionové pavilony, které mají být inspirací, jak stavět energeticky šetrněji.

Reklama

Článek

+12

Někdejší rybářská osada Dubaj, dnes regionální centrum v oblasti financí, dopravy a médií, je proslulá grandiózními architektonickými projekty. Letos začala posunutá světová výstava Expo 2020, která potrvá do konce března příštího roku.

Na dvojnásobku rozlohy Monaka vystavuje skoro 200 zemí. Šedesát z nich postavilo vlastní pavilony a patří k nim i Česká republika. Mottem Expa je propojování myšlenek a vytváření budoucnosti.

Výstava má tři podtémata – udržitelnost, mobilitu a příležitosti. Každé téma má vlastní pavilon, ten pro udržitelnost nese název Terra a v této oblasti se nachází i český pavilon. Světové výstavy jsou celosvětové akce, které zdůrazňují vědecký, technologický, ekonomický a sociální pokrok. Cílem výstavy Expo 2020 v Dubaji s myšlenkou „Propojení myslí, vytváření budoucnosti“, která se jako první světová výstava koná v regionu Blízkého východu, Afriky a jižní Asie, je podnítit inspiraci, inovace a spolupráci k vytvoření lepší budoucnosti.

Sdílejte článek

Reklama

Související témata:

Doporučované