Hlavní obsah

Trafika: Chobotničky ve vakcíně nenajdete, ale pozor na sběr brambor

Foto: Seznam Zprávy

Vyzná se v aktuálních zprávách více spisovatelka, nebo novinář? Humorný souboj nabízí podcast Trafika.

Reklama

26. 9. 9:00
Článek

Nestíháte přečíst všechny zprávy o dění v Česku i ve světě? Proto je tu pro vás podcast Trafika. Zprávy tohoto týdne v odlehčeném kvízu Konstantina Sulimenka glosovali spisovatelka Markéta Lukášková a novinář Čestmír Strakatý.

Epidemie koronaviru pomalu sílí a my v Česku pomalu rozvolňujeme. A to navíc způsobem, kdy nevíme, která nařízení vlastně ještě platí.

„Co je zrušeno, aspoň proběhne médii, ale co platí, nevíme,“ komentuje stav opatření Čestmír Strakatý, který má v platných pravidlech i přes svou profesi novináře stejný guláš jako zbývající hosté podcastu.

Na Slovensku jsou na tom s covidem ještě hůř než u nás. Na počet obyvatel tam mají asi čtyřikrát vyšší přírůstek. Podle hygieniků tam hraje roli jedna ne úplně tradiční věc. Jsou to brambory, Češi, otužování, nebo vztahy na jednu noc?

„Viděla jsem, že mají hodně lidí v nemocnicích,“ přemítá Markéta Lukášková, „líbí se mi ta možnost, že za to může sběr brambor nebo otužování. A teď je navíc období sběru brambor,“ analyzuje. Logika ji nezklamala, ale s blížící se zimou se možná dočkáme i promořování otužilců.

Výletů do bizarních zpravodajských zákoutí ale nabídne dnešní Trafika mnohem víc. Čestmír povypráví o tom, jak snědl lilek a poté nedostal covid. Markéta se zase zamyslí, proč by měli rumunští fotbalisté nastupovat na hřiště místo dětí se svými manželkami. A dozvíte se také, jestli podle konspiračních teoretiků plavou ve vakcínách nanochobotničky, nanodiamanty, nebo nanobaterie.

Věděla toho o zprávách minulého týdne víc Markéta Lukášková, nebo Čestmír Strakatý? Anebo se oba nechali nachytat fake news? To zjistíte v plné verzi podcastu Trafika. Příští neděli se opět vrátíme s novými hosty, abychom kličkovali mezi realitou a fikcí.

Sdílejte článek

Reklama

Související témata:

Doporučované