Hlavní obsah

Trest za výbuch v chemičce. Byli odsouzeni skuteční viníci tragédie?

Co se odehrálo v srpnu 1974 po explozi benzinových výparů v provozu na výrobu náplastí podniku Chemopharma? (Video: Seznam Zprávy)

 

Reklama

31. 10. 2018 7:00

„Chtěla bych vnést pravdu do události, kterou jsem prožila. Jsem jediným přímým svědkem, jenž přežil. Chci ukázat na pravé viníky neštěstí, při kterém přišli o život čtyři lidé…“

Článek

Po nedávném neštěstí v nepoužívané nádrži na pohonné hmoty v chemičce v Kralupech nad Vltavou, při kterém zemřelo šest lidí, se na tým pořadu Záhady Josefa Klímy obrátila pamětnice obdobného tragédie z továrny na zdravotnické potřeby v Ústí nad Labem. V srpnu 1974 zemřeli čtyři lidé při explozi benzinových výparů a následném požáru v provozu na výrobu náplastí podniku Chemopharma.

Přestože vyšetřovatelé tehdy celou věc uzavřeli jako pochybení pracovníků, již při neštěstí přišli o život, objevili jsme celou řadu skutečností, které ukazovaly na systémová pochybení a soustavné porušování bezpečnosti. Tehdejší vyšetřování ale do vyšších pater nevedlo.

Podrobnosti v úvodní reportáži. Je součástí pořadu Záhady Josefa Klímy, který můžete v premiéře sledovat na Televizi Seznam každou neděli od 20:00.

Jak naladit Televizi Seznam u vás doma? Praktický návod ZDE.

Pusťte si celý pořad Záhady Josefa Klímy: Dva příběhy, které ukazují, jak tenká je hranice mezi normálním chováním a šílenstvím. * Trest za výbuch v chemičce. Byli odsouzeni skuteční viníci tragédie? * Glosy spisovatele Josefa Formánka a sociologa Jiřího Přibáně. (Video: Klíma Josef, Seznam Zprávy)

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované