Hlavní obsah

U Frankfurtu zadrželi mladíka s německým i tureckým občanstvím. Měl plánovat teroristický útok

Foto: PT-lens, Shutterstock.com

Policie ve Frankfurtu.

Reklama

13. 9. 2018 16:30

Mladíka policisté zadrželi již 1. září v hesenském městě Florstadt, zhruba 25 kilometrů severovýchodně od Frankfurtu nad Mohanem. Podle policie si stihl obstarat nejen návod na výrobu výbušniny, ale i menší množství chemikálií. O případu informovala ve čtvrtek agentura DPA.

Článek

Německá policie zadržela nedaleko Frankfurtu nad Mohanem sedmnáctiletého muže s německým a tureckým občanstvím podezřelého z plánování teroristického útoku. Mladík si opatřil návod na výrobu výbušniny i menší množství potřebných chemikálií, informovala s odvoláním na státní zastupitelství agentura DPA. Toto množství by sice na výrobu výbušniny nestačilo, mladý muž si ale další chemické látky objednal na internetu. Cílem plánovaného atentátu, který měl podle policie islamistický motiv, měl být gay klub či katolický kostel, napsala agentura AP. Německé úřady tyto informace nepotvrdily.

Mladíka policisté zadrželi již 1. září v hesenském městě Florstadt, zhruba 25 kilometrů severovýchodně od Frankfurtu nad Mohanem. 

Zadržený sedmnáctiletý muž s německým a tureckým občanstvím je nyní ve vyšetřovací vazbě. K plánování teroristického útoku se podle frankfurtského státního zastupitelství již přiznal. Radikalizoval se podle něj na internetu. Německý bulvární list Bild napsal, že mladík je považován za psychicky labilního.

Tip na mladíka dostali policisté podle prokuratury od civilní kontrarozvědky. Agentura AP uvedla, že o hrozícím nebezpečí německou zpravodajskou službu předtím informovaly Spojené státy. 

Chemické látky, které se v mladíkově bytě našly, slouží k výrobě triaceton triperoxidu. Stejnou výbušnou směs použili například teroristé při atentátech v Paříži v roce 2015, Bruselu v roce 2016 a loni v Manchesteru.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované