Hlavní obsah

U Libeňského mostu má vzniknout osm domů s 365 byty a školkou

Foto: Seznam Zprávy

Ilustrační snímek.

Reklama

9. 8. 2020 15:57

Nedaleko Libeňského mostu v pražských Holešovicích vznikne osm obytných domů s 365 byty. Součástí projektu Uniq Tesla II mezi ulicemi Dělnická, Jankovcova, Tusarova a V Háji jsou také restaurace, mateřská školka nebo garáže.

Článek

Radnice Prahy 7 pak po investorovi, společnosti Lexington, požaduje vybudovat chodníky, vysadit zeleň a odlišit od sebe jednotlivé fasády domů. Vyplývá to z dokumentu, který schválila rada městské části.

Novostavby jsou plánovány na pozemek po bývalém závodu Tesla. „Záměr svým uspořádáním navazuje na typickou zástavbu dolních Holešovic. Uvnitř bloku je navržen zelený obytný vnitroblok. Se zelení se počítá i na střechách objektu,“ píše se v dokumentu schváleném radními.

Domy mají mít sedm nadzemních podlaží. Na těch podél Dělnické je navrženo jedno takzvané ustupující podlaží. Dvě mají mít pak domy v Jankovcově a na nároží ulic Dělnická a Jankovcova. Obchody a služby budou v parteru v Dělnické a z části v ulicích V Háji a Jankovcově. V Dělnické je také navržen zhruba 15 metrů široký veřejný prostor s parkem.

„Primární účel využití domů je z 90 procent obytný,“ píše se v materiálu. Vzniknou ale i obchody, restaurace a mateřská školka se dvěma třídami a zahradou ve vnitrobloku. Podzemní garáže budou mít 466 parkovacích míst ve třech podlažích.

Vedení Prahy 7 po investorovi požaduje, aby od sebe důsledně odlišil fasády domů, a to materiálem i barevností, aby nevznikl velký jednolitý blok. Dalším požadavkem je vybudování chodníků s typickou pražskou dlažbou a vysazení uličního stromořadí do ulic V Háji a Jankovcova.

Sdílejte článek

Reklama

Související témata:

Doporučované