Hlavní obsah

Univerzita dostane od Prahy 600 tisíc korun na údržbu botanické zahrady

Foto: Jan Mihaliček, Seznam Zprávy

Ilustrační foto.

Reklama

11. 10. 12:51

Přírodovědecká fakulta UK v Praze dostane od hlavního města finanční příspěvek ve výši 600 tisíc korun. Peníze budou sloužit na údržbu areálu botanické zahrady Na Slupi.

Článek

Podmínkou přidělení peněz je, že zahrada zůstane otevřená veřejnosti. Magistrát přispívá na údržbu zahrady bezmála dvě desetiletí. Zahrada je na nynějším místě od roku 1898.

„Botanická zahrada kromě vědeckých a studijních účelů plní také rekreační funkci veřejně přístupné plochy městské zeleně,“ píše se v dokumentu, který v pondělí schválili pražští radní.

Hlavní město uzavřelo v srpnu 2004 s univerzitou smlouvu, podle které se zavázalo poskytnout každoročně příspěvek na údržbu zahrady. Zvýšené náklady na údržbu způsobuje, že slouží zároveň jako park pro veřejnost. Podle dokumentu bude zmíněná smlouva letos ukončena a do budoucna bude město dávat peníze na údržbu zahrady v rámci podpory projektů v oblasti životního prostředí.

Univerzitní zahrada byla podle jejího webu založena původně na Smíchově v roce 1775. V průběhu 19. století se v ní pěstovalo na 13.000 druhů rostlin. Následně byla přestěhována a na svém současném místě funguje od roku 1898. Některé palmy a cykasy jsou staré až 130 let. Univerzita Karlova převzala zahradu po 2. světové válce.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované