Hlavní obsah

Univerzita Hradec Králové nabízí titul profesora online výuky

Foto: Seznam Zprávy

Ilustrační fotografie.

Reklama

18. 3. 2021 18:46

Univerzita Hradec Králové nově nabízí získání titulu profesor online výuky.

Článek

Nejvyšší možný akademický titul profesor mohou na Přírodovědecké fakultě Univerzity Hradec Králové (PřF UHK) získat odborníci na e-learning, didaktiku informatiky nebo online výuku v oboru Informační a komunikační technologie ve vzdělávání, sdělili zástupci UHK.

„Silnou potřebu rozvíjet oblast ICT ve vzdělávání ukázala aktuální situace téměř rok trvající pandemie a online výuky. Už nejde jen o pochopení, jak technologie ovládat, důležité je umět tvořit i vhodné materiály, které budou pro danou technologii vhodné, znát jejich rizika a výhody. Právě s tím nyní mnoho škol zápasí a materiály vytvářejí učitelé často doslova na koleni,“ uvedl vedoucí Katedry aplikované kybernetiky PřF UHK Štěpán Hubálovský.

Podle zástupců UHK je univerzita v oboru Informační a komunikační technologie ve vzdělávání v České republice průkopníkem.

Katedra aplikované kybernetiky je jednou ze součástí Přírodovědecké fakulty UHK. Ke studiu nabízí bakalářský program Informatika se zaměřením na vzdělávání, navazující magisterský program Učitelství informatiky pro střední školy a doktorský program ICT ve vzdělávání.

UHK vznikla v roce 2000 z Vysoké školy pedagogické. Nabízí studium na čtyřech fakultách, na fakultě informatiky a managementu, přírodovědecké fakultě, filozofické fakultě a pedagogické fakultě. UHK studuje zhruba 6500 lidí, má i zahraniční studenty, kterých ale kvůli koronaviru v současném akademickém roce výrazně ubylo.

Reklama

Doporučované