Hlavní obsah

Kultura: Úspěch českého filmu i trofej pro Pattinsona. Podívejte se, jak končil karlovarský festival

Takhle končily letošní Vary. (Video: Tereza Willoughby, Seznam.cz)

8. 7. 2018 21:32

V hlavní soutěži karlovarského festivalu zvítězil koprodukční film s českou účastí „Je mi jedno, že se zapíšeme do dějin jako barbaři”.

Článek

Rumunský režisér Radu Jude za něj převzal Křišťálový glóbus. Dlouhý název vyjadřuje krédo rumunského vůdce z doby druhé světové války a Hitlerova spojence Iona Antoneska. Ten byl po válce odsouzen za válečné zločiny a popraven.

Koproducenty filmu byly Rumunsko, Česká republika, Francie, Bulharsko a Německo. Cenu předal prezident festivalu Jiří Bartoška spolu s režisérem Barry Levinsonem, který stejnou trofej dostal za přínos světové kinematografii. Herci Jaromír Hanzlík a Robert Pattinson si odnesli Cenu prezidenta festivalu.

Ocenění za režii získal český zástupce v soutěži Olmo Omerzu za režii filmu Všechno bude, z dokumentů ocenila porota Svědky Putinovy Vitalyho Manskyho. Přehled oceněných najdete ve videu nahoře. Celý pořad Kultura Terezy Willoughby sledujte níže.

(Video: Tereza Willoughby, Seznam.cz, Youtube.com)

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Doporučené