Hlavní obsah

V Aleppu jsem si nemohla hrát, je to město smrti. Sedmiletá Syřanka napsala Trumpovi

V Aleppu jsem si nemohla hrát, je to město smrti. Sedmiletá Syřanka napsala Trumpovi. (Video: Jaroslav Brousil)

 

Reklama

25. 1. 2017 9:04

Bana Alabed, která v prosinci zaujala svět svými zprávami na Twitteru o situaci v Aleppu, napsala otevřený dopis novému americkému prezidentovi.

Článek

Semdiletá Syřanka Bana Alabed prosí v otevřeném dopise prezidenta Spojených států Donalda Trumpa o zlepšení zoufalé situace dětí v její rodné zemi.

„Musíte udělat něco pro děti v Sýrii, protože jsou jako vaše děti a zaslouží si mír jako vy," napsala Trumpovi dívka, jejíž rodina byla na konci loňského roku z povstalecké části Aleppa odvezena do Turecka, kde nyní žije.

„Jsem velmi smutná kvůli svým kamarádům a přála bych si, aby tu byli se mnou, protože bychom si zrovna teď společně hráli. V Aleppu jsem si nemohla hrát. Je to město smrti," vzkázala Trumpovi dívka, kterou si k sobě po jejím příjezdu do Turecka pozval i prezident Recep Tayyip Erdogan.

Postoj nového šéfa Bílého domu k syrské otázce však není zcela jasný. Ve svém inauguračním projevu slíbil vymýtit ze světa islámský terorismus a opakovaně vyhlásil, že chce výrazně přitvrdit v syrském angažmá proti svému předchůdci Baracku Obamovi.

Zároveň však hodlá zlepšovat vztahy s Ruskem, které podporuje režim Bašára Asada stojící za bombardováním civilistů v té části Aleppa, z níž prchla právě rodina malé Bany.

Video: Podívejte se na rozhovor s matkou Bany po opuštění válečné oblasti v Aleppu.

Příběh sedmileté Bany z Aleppa má šťastný konec.

Sdílejte článek

Reklama

Související témata:

Doporučované