Hlavní obsah

V Brně-Útěchově plánují novou radnici skoro za 12 milionů korun

Foto: Getty Images

Ilustrační snímek.

Reklama

6. 2. 22:51

Skoro 12 milionů korun bude stát nová radnice, která je v plánu v městské části Brno-Útěchov. Současná už nevyhovuje.

Článek

Nový dům bude lépe splňovat hygienické a provozní podmínky pro výkon státní správy a samosprávy, uvedla v tiskové zprávě Anna Dudková z tiskového oddělení magistrátu. Stavba by mohla začít už letos v květnu a trvat by měla rok.

Radní Brna schválili investiční záměr na výstavbu objektu na městském pozemku. „Stávající budova radnice už neodpovídá standardům, které jsou nutné pro plynulý chod úřadu. Problematické je například naplnění některých zákonných ustanovení vztahujících se k ochraně osobních údajů. Městská část si proto zaslouží zcela novou radnici, která bude komfortní pro zaměstnance i občany,“ uvedla primátorka Brna Markéta Vaňková (ODS).

Vedení Útěchova si podle ní už dříve nechalo z vlastních finančních zdrojů zpracovat projektovou dokumentaci. „Navržená budova by měla být jednopodlažní a vyroste na pozemku ve vlastnictví města,“ dodala Vaňková.

Nová radnice v Útěchově by podle plánů měla stát poblíž Adamovské ulice, která prochází centrem městské části. „Součástí investice s předpokládanou cenou 11,8 milionu korun jsou kromě výstavby objektu také přípojky inženýrských sítí nebo úprava okolních ploch. Vzniknou zde například chodníky a parkovací stání. V současné době je tento pozemek prakticky nevyužívaný,“ uvedl radní pro investice David Grund (ODS).

Podle něj pozemek slouží jako travnatá plocha s nepravidelnou sadovou úpravou. „Návštěvníci, kteří přijdou na radnici vyřizovat nejrůznější záležitosti, jistě ocení její bezbariérovost, lepší dostupnost MHD nebo šest nových parkovacích míst přímo u budovy. Jedno z nich bude navíc vyhrazené osobám se sníženou schopností pohybu,“ řekl Grund. Stavba bude mít i zelenou střechu.

Sdílejte článek

Reklama

Související témata:

Doporučované