Hlavní obsah

V Krkonoších se 29. května opět rozjedou cyklobusy

Foto: Getty Images

Ilustrační snímek.

Reklama

13. 5. 11:35

V Krkonoších se 29. května opět rozjedou speciálně upravené autobusy umožňující přepravu jízdních kol. V červnu budou spoje cyklobusů v provozu o víkendech, v červenci a srpnu denně, v září ve čtvrtek, o víkendech a ve svátky.

Článek

Cyklobusy většinou využívají pěší turisté. Loni se jimi svezlo 39 819 cestujících, kteří převezli rekordních 4500 jízdních kol. Letos to bude jejich 18. sezona.

„Letošní novinkou bude přímá linka z Hradce Králové zajíždějící přímo na Špindlerovu boudu na hřebenech Krkonoš. Pojede každou sobotu a o prázdninách i každý čtvrtek,“ uvedla koordinátorka projektu Mirka Chaloupská z destinační společnosti Svazek Krkonoše. Páteřní linka z Harrachova na Pomezní Boudy, která má téměř 120 kilometrů, letos kvůli opravě mostu v Prakovicích nepojede přes Benecko.

Dalšími linkami se turisté s koly dostanou například na hřebenovou Špindlerovu boudu, na Horní Mísečky, do Pece pod Sněžkou či Žacléře. Cyklobusy spojí také Vrchlabí s Kuksem, kde budou moci cyklisté navštívit barokní hospital nebo si zajet do zoo v nedalekém Dvoře Králové nad Labem. V Krkonoších a jeho podhůří mají cyklisté k dispozici téměř 900 kilometrů cyklotras.

Cyklobusovou síť tvoří pět linek. Cyklobusy jsou vybaveny přívěsy pro kola, které uvezou 20 až 35 bicyklů. Někdy mohou mít autobusy zpoždění, protože při větším počtu cyklistů trvá nakládání kol déle.

Na linkách platí ceníky pravidelné linkové dopravy jednotlivých dopravců, za jízdní kolo je příplatek. Provoz cyklobusů dotují Liberecký a Královéhradecký kraj. Bližší informace o cyklobusech v Krkonoších je možné najít na www.krkonose.eu.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované