Hlavní obsah

V pražské zoo se pyšní vzácnými selátky pekari Wagnerova. A budou i slůňata

Selátka pekari Wagnerova jsou v Evropě vzácná. Pražská zoo se pyšní unikátním přírůstkem. (Video: Seznam.cz)

23. 5. 2019 6:44

Jaro je tradičně obdobím nového zrození a pražská zoologická zahrada se může pochlubit novými mláďaty. Jedním ze vzácných přírůstků jsou selátka pekari Wagnerova, která se narodila 4. května a už se ukazují návštěvníkům.

Článek

Pekari Wagnerův byl popsán v roce 1930 jako vyhynulé zvíře. Teprve v sedmdesátých letech bylo zjištěno, že přežívá v Jižní Americe.

„Jsou to letos jedna z nejvzácnějších mláďat. On vypadá trochu jako takové divoké prase, ale je to jednak ohrožený druh, ale také velmi zajímavý. Je jich velice málo a my jsme v Evropě teprve třetí, kde se to podařilo,“ říká ředitel pražské zoologické zahrady Miroslav Bobek.

Za rok odchová pražská zoologická zahrada více než tisíce mláďat. Už teď se ale prozradilo, jaký přírůstek se očekává až příští jaro. Březí jsou totiž dvě slonice. „To jsme nemohli nezveřejnit a na to se samozřejmě těšíme moc. Doufáme, že se narodí samice. Ty by byly pokračováním toho našeho chovu,“ uvedl ředitel pražské zoologické zahrady Miroslav Bobek.

Rozhovor je součástí pořadu Rodinka, který vysíláme na Televizi Seznam každý všední den od 9:00.

Návod k naladění Televize Seznam najdete zde.

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Doporučené