Hlavní obsah

Video: Jih Spojených států zasáhla vlna tornád. Úřady hlásí 5 mrtvých

Bez komentáře: Jihovýchod Spojených států zasáhla vlna tornád. Postižen byl zejména stát Alabama, kde zaznamenali 14 tornád. (Video: Matt Williams, Cesar Vallasenor, AP)

 

Reklama

26. 3. 13:13

Nejméně pět mrtvých a několik zraněných si vyžádala tornáda, která ve čtvrtek zasáhla jihovýchod Spojených států. Postižen byl zejména stát Alabama, kde zaznamenali 14 tornád, dvě další byla v sousedních státech.

Článek

Ve státě Alabama byly zničeny desítky zejména mobilních domů a na 36 000 domácností zůstalo bez proudu. Nejméně pět lidí zemřelo v alabamském okrese Calhoun, z toho tři lidé byli z jedné rodiny. Informovala o tom CNN s odvoláním na místní úřady.

„Tornádový bezpečnostní plán pro každého. Schovejte se do sklepů, běžte do středu budov. Nečekejte do poslední minuty!“ varovala předem na Twitteru meteorologická služba alabamského města Birmingham.

Soustrast obětem tornád v Alabamě už vyjádřila i americká první dáma Jill Bidenová, která měla v pátek oblast navštívit. Cestu do měst Birmingham a Jasper ale Bidenová kvůli špatnému počasí zrušila.

Guvernérka Alabamy Kay Iveyová vyzvala obyvatele, aby bedlivě sledovali meteorologická hlášení. Už ve čtvrtek se v některých okresech uzavřely školy a někde zrušili ten den očkování proti covidu-19, aby lidé mohli zůstat doma.

Pět desítek tornád postihlo státy Alabama a Mississippi už minulý týden, nebyla ale tak silná, jak meteorologové očekávali.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované