Hlavní obsah

Prošli jsme jedinou trasu, kterou policie vyčlenila pro loučení s Karlem Gottem

Foto: Seznam.cz

Mapa s důležitými body pro organizaci rozloučení s Karlem Gottem.

Reklama

10. 10. 2019 12:30

Jsou to kilometry. Cesta bude vymezena ploty. Přístup ke smutečnímu místu umožní policie a organizátoři výhradně od Janáčkova nábřeží.

Článek

Cesta na rozloučení s Karlem Gottem. (Video: Seznam.cz)

Organizátoři počítají s tím, že fronta k ostatkům Karla Gotta povede před budovu paláce, přes celý most Legií a dále po Janáčkově nábřeží. Až na konec mostu Legií budou stát kovové ploty, takže do fronty bude možné vstoupit pouze z levého břehu Vltavy. Nejsnazší je přijet metrem linky B do stanice Anděl a dále pěšky nebo tramvajemi 9, 15 nebo 20 na zastávku Újezd.

Cesta z rozloučení s Karlem Gottem. (Video: Seznam.cz)

Odcházet ze Žofínského paláce, potažmo Slovanského ostrova, budou lidé druhou stranou, tedy směrem ke Galerii Mánes. Projdou přes ostrov a vycházet budou přes průchod v budově Mánesa, kolem tamní restaurace. Dostanou se tak na Masarykovo nábřeží, odkud budou moci odjet metrem z nedaleké stanice Karlovo náměstí.

Další podrobné informace v přiloženém článku:

Tuzemští dopravci posílí kvůli pietním akcím v pátek a sobotu své spoje. České dráhy navýší kapacity vybraných vlaků o 2000 míst. Společnost vytipovala zhruba 30 spojů na hlavních dálkových linkách. Jde především o linky, které do hlavního města směřují z Moravy, dále také ze západu a jihu Čech. Vlaky budou posíleny zejména v ranních a dopoledních hodinách ve směru do Prahy, odpoledne a večer pak opačným směrem. Dopravce zároveň v obou dnech připraví v železničních uzlech Praha a Bohumín záložní vozy k operativnímu posílení souprav. V případě velkého zájmu tak může být posílení ještě vyšší.

Vozy navíc přidá na své železniční i autobusové linky také soukromý dopravce RegioJet.

Pražský dopravní podnik při pátečním rozloučení posílí od rána do půlnoci provoz metra na všech trasách.

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Doporučené