Hlavní obsah

Vladimir Putin si při řízení nákladního vozu nezapnul bezpečnostní pás, zákon tím prý neporušil

Vladimir Putin řídí bez bezpečnostních pásů. (Video: Zuzana Lachnitová, Reuters)

 

Reklama

18. 5. 2018 12:37

Ruský prezident Vladimir Putin řídil bez bezpečnostního pásu. Přestupku se podle své ochranky nedopustil. Nákladní vůz Putin řídil u příležitosti otevření mostu, který spojuje Krym s Ruskem.

Článek

Ruský prezident Vladimir Putin 15. května otevřel nový nejdelší most v Rusku. Při ceremoniálu usedl za volant kamionu a jako první se po novém mostu projel z jednoho konce na druhý - z ruské pevniny na anektovaný Krym. Jízdu vysílaly ruské televize v přímém přenosu. Rýpalové si povšimli, že se prezident nepřipoutal bezpečnostním pásem.

Prezidentova ochranka porušení předpisů odmítla s tím, že most ještě nebyl předán do užívání, a proto jej nelze považovat za veřejnou komunikaci. „Na bezpečnost hlavy státu to nemělo žádný vliv. Nevzniklo žádné nebezpečí,“ prohlásil mluvčí tajné služby FSO, která má na starosti ochranu ústavních činitelů.

Prezidentův mluvčí Dmitrij Peskov novináře zase ujistil, že Putin má oprávnění řídit nákladní vůz „už asi 20 let“.

První přestupek na mostě spáchali Noční vlci

Prvenství ve spáchání dopravního přestupku na Krymském mostu, otevřeného veřejnosti den po prezidentově jízdě, tak zůstává motorkářům z klubu Noční vlci. Ti se při své cestě na druhý břeh na mostu zastavili, aby si udělali společnou fotografii, čímž blokovali dopravu.

Putin stihl přejet 19 kilometrů dlouhý most za 16 minut, místo plánovaných 25, poznamenal server Newsru.com a dodal, že v kabině kamionu dělali Putinovi společnost dva vedoucí stavbařů, kteří se také nepřipoutali. Zato v roce 2005, kdy Putin na pár stovkách metrů okusil řízení soutěžního kamionu Kamaz, si prezident musel vzít přilbu a ještě ho pečlivě přikurtovali bezpečnostními pásy.

Sdílejte článek

Reklama

Související témata:

Doporučované