Hlavní obsah

Vlevo dole: Babišova onkobrožura ukazuje, co z něj udělalo miliardáře

Foto: Profimedia.cz, Seznam Zprávy

Andrej Babiš podle všeho rád něco ušetří. Zejména na předvolební kampani.

Reklama

16. 9. 16:01
Článek

Jaká předvolební kampaň je lepší než ta, co zabírá? Ta, co zabírá, a ještě ji platí erár. Nejlíp to ví současný premiér Andrej Babiš.

Zdravotní pojišťovny se zavázaly, že rozešlou preventivní materiály k onkologické prevenci. A pak byly překvapené, když jim přišla brožurka s fotografií a komentářem premiéra, kterou by měly těsně před volbami posílat svým klientům.

Největší pojišťovna VZP se začala cukat - a obratem dostala vytýkací dopis Babišova podřízeného Adama Vojtěcha. „Celá tahle anabáze jen ukazuje jednu podstatnou vlastnost Andreje Babiše, v byznysu i politice. Žádná dotace nebo pobídka pro něj není dost malá, aby mu nestála za to,“ říká Lucie Stuchlíková.

Podle Václava Dolejšího by důstojné řešení bylo, kdyby Andrej Babiš brožuru zaplatil z peněz hnutí a přiznal ji do nákladů volební kampaně. „Jenže to je známá věc, že miliardáři jsou skrblíci,“ říká Dolejší.

Poslechněte si předvolební Reaktor – v přehrávači v úvodu článku nebo ve všech podcastových aplikacích. Reaktorem doplňujeme pravidelné díly podcastu Vlevo dole vždy, když se v předvolební kampani něco semele.

Vlevo dole

Podcast Václava Dolejšího (@VacDol) a Lucie Stuchlíkové (@StuchlikovLucie), politických reportérů Seznam Zpráv.

Politické kauzy, problémy tradičních i nových stran, historky ze zákulisí volebních sjezdů i Sněmovny. Poslouchejte každou středu na Podcasty.cz, na Seznam Zprávách a ve všech podcastových aplikacích.

Kompletní archiv Vlevo dole najdete tady, další podcasty a audia Seznam Zpráv tady. Jaká epizoda vás bavila nejvíc? Co máme zlepšit? Svoje podněty, připomínky nebo tipy posílejte na e-mail audio@sz.cz.

O Vlevo dole tweetujte a pište na sociálních sítích pod hashtagem #Vlevodole.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované