Hlavní obsah

Vondráček: S Babišem to máme vyříkané, do vedení Sněmovny můžu

Foto: Vojtěch Veškrna, Seznam Zprávy

Babiš už podle Radka Vondráčka (na snímku) není proti Vondráčkově kandidatuře do vedení Sněmovny.

Reklama

24. 10. 14:11

Vondráček dodal, že si případnou kandidaturu na místopředsedu Sněmovny ještě promyslí.

Článek

Předseda hnutí ANO a premiér Andrej Babiš už údajně není proti tomu, aby se nynější předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO) ucházel o post místopředsedy Sněmovny. Vondráček to dnes řekl v pořadu České televize (ČT) Otázky Václava Moravce. Babiš ještě v úterý uváděl v ČT, že Vondráček zřejmě nebude kandidátem ANO do vedení příští Sněmovny kvůli návštěvě prezidenta Miloše Zemana v nemocnici. Vondráček dnes dodal, že má pro kandidaturu i podporu poslaneckého klubu.

Vondráčkova návštěva u Zemana na jednotce intenzivní péče vyvolala kritiku. Ústřední vojenská nemocnice sdělila, že kancléř prezidenta Vratislav Mynář Vondráčka za prezidentem přivedl bez vědomí ošetřujícího lékaře a distancovala se také od Vondráčkových výroků o prezidentově zdravotním stavu.

Babiš pak ČT řekl, že Vondráček vůbec neměl za Zemanem chodit. „Panu premiérovi se nelíbily okolnosti té návštěvy, ale vysvětlili jsme si, že jsem ani nemohl jednat jinak,“ řekl dnes Vondráček televizi.

Předseda ANO tak už není podle něj proti tomu, aby Vondráček kandidoval na post místopředsedy ve vedení nové Sněmovny. „Teď si to musím rozmyslet já, jak to vidím se sebou dál,“ dodal Vondráček.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované