Hlavní obsah

Atentát v Kyjevě: Výbuch bomby v autě zabil šéfa vojenské rozvědky

Při výbuchu auta v Kyjevě zemřel šéf vojenské rozvědky (Video: Ruptly)

 

Reklama

27. 6. 2017 11:06

Jeden kolemjdoucí byl při výbuchu zraněn. Podle ministerstva obrany jde o zjevný terorismus.

Článek

Velitel speciálních sil ukrajinské vojenské rozvědky plukovník Maksym Šapoval byl dnes ráno v Kyjevě zabit při výbuchu bomby nastražené v plukovníkově služebním voze značky Mercedes. Oznámil to list Ukrajinska pravda s odvoláním na ministerstvo obrany.

Atentát se podle ministerstva vnitra vyšetřuje jako teroristický čin. „Je zjevné, že na místě explodovalo výbušné zařízení," uvedl mluvčí ministerstva vnitra s tím, že na místě činu sbírají stopy kriminalisté. Případ vzhledem k tomu, že se obětí stal voják, nejspíše převezme vojenská prokuratura.

Při výbuchu byl podle mluvčího lehce zraněn kolemjdoucí muž ve vysokém věku, kterého odvezla sanitka k ošetření. Zraněný se nenachází v ohrožení života, je ale možné, že utrpěl duševní otřes. Lékaři podle mluvčí kyjevské policie rovněž ošetřili mladou ženu, které střepiny po výbuchu poranily nohy.

Ministerstvo ani policie neuvedly další podrobnosti o atentátu, ani o tom, kdo mohl stát v pozadí. Server Cenzor.net napsal, že Šapoval velel jednotce, která bojovala „při obraně Ukrajiny před ruskou agresí" v Donbasu na východě země, kde vládní síly od dubna 2014 válčí s Ruskem podporovanými separatisty.

Konflikt si dosud vyžádal na 10 000 mrtvých, avšak bombové útoky v zázemí jsou poměrně řídké. Naposledy byl při výbuchu bomby v autě v Kyjevě loni v červenci zavražděn investigativní novinář Pavel Šeremet.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované