Hlavní obsah

Východ USA zasáhla sněhová bouře. Na silnicích umírali lidé, letiště rušila lety a na řadě míst nešel proud

Na východ Spojených států udeřila sněhová bouře. (Video: Lukáš Marek, AP, Reuters)

16. 11. 2018 23:27

Severovýchod Spojených států zasáhla první sněhová bouře letošní zimy. Státy v rozmezí Kentucky a Maine se potýkají s výpadkem elektřiny a kolabující dopravou. V souvislosti s bouří už podle CNN zemřelo osm lidí.

Článek

Na severovýchod USA dopadl první sníh. Podle americké televize CNN je bez proudu více než 400 000 lidí. Silný vítr, sněžení a ledovka na silnicích si vyžádaly už osm životů. Většina z nich zemřela při silničních nehodách.

Mezi obětmi je například šedesátiletá žena ze státu Indiana, která ztratila kontrolu nad vozidlem na kluzké vozovce. Včera zemřel jeden člověk i v Ohiu a další v Marylandu, uvedla policie.

Ve státě Mississippi havaroval autobus, nehodu nepřežili dva lidé a několik dalších se zranilo.

Sněhová bouře zasáhla i město New York, v New Yersey policie zaznamenala na silnicích 555 havárií.

Přes 8000 letů na letištích po celých Spojených státech mělo ve spojitosti s bouří zpoždění a téměř 2000 letů bylo úplně zrušeno.

Ve měste Elizabethtown Pensylvánie se někteří studenti nemohli dostat domů ze školy, protože školní autobusy nemohly zasněžené cesty projet.

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Doporučené