Hlavní obsah

Vyšetřovateli kauzy Čapí hnízdo došla trpělivost. Zvažuje odchod od policie

Foto: Michal Šula / MAFRA / Profimedia, Profimedia.cz

Pavel Nevtípil s médii nekomunikuje po celou dobu vyšetřování kauzy premiéra Andreje Babiše.

10. 9. 2019 8:08

Vyšetřovatel kauzy Čapí hnízdo Pavel Nevtípil vážně zvažuje kvůli těžkostem spojeným s případem odchod od policie, napsal server Neovlivní.cz.

Článek

„Mluvil o tom, že chce odejít. Říkal, že toho má tak akorát. To, že státní zástupce, s kterým ten případ čtyři roky řešil, ve finále couvne, byla pro něj pověstná poslední kapka,” uvedl zdroj z bezpečnostní komunity, který má o personálních otázkách v pražské policii detailní informace pro Neovlivní.cz.

Dřívější informace daného zdroje o odchodech ředitele pražské policie Miloše Trojánka a jeho náměstka Ivana Smékala se podle serveru potvrdily.

Stejnou informaci o odchodu Nevtípila pak potvrdil serveru další zdroj. „Vypadá, že je rozhodnutý. Zatím to ale nadřízeným nepodal,” uvedl pro Neovlivní.cz.

Samotný Pavel Nevtípil na otázku, zda chce ve své práci u policie pokračovat, neodpověděl. S médii však vůbec nekomunikuje po celou dobu vyšetřování kauzy Čapí hnízdo.

Nevtípil v souvislosti s tím, že chtěl poslat premiéra Andreje Babiše za dotační podvod v kauze Čapí hnízdo do vězení, čelil opakovaným tlakům. Babiš tvrdí, že vyšetřování je vykonstruované a že je na politickou zakázku. Dříve našel Nevtípil oporu v Trojánkovi se Smékalem, kteří se ho před svým odchodem od policie zastávali.

Na začátku září státní zástupce Jaroslav Šaroch překvapivě oznámil, že prosazuje zastavení Babišova stíhání.

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Doporučené