Hlavní obsah

Vysoké Mýto chce příští rok dokončit obnovu historických parků

Foto: Nadace Partnerství / Lucie Mojžíšová

Ilustrační foto.

Reklama

11. 11. 13:06

Vysoké Mýto chce příští rok dokončit obnovu historických parků, které tvoří prstenec zeleně kolem centra města. Jako poslední upraví Havlíčkovy sady. Vrátí se do nich opět vodní prvek.

Článek

V původním parku byl kruhový bazének se stylizovanou skalkou a vodotryskem. Dnes se na jeho místě nachází moderní betonová plastika sedící postavy nazvaná Osamělý měsíc. Město ji přemístí na jiné vhodné místo do prostředí současné architektury.

„Nahradí ji kovová kruhová fontána o průměru 3,5 metru, ze které bude voda přepadávat přes hranu se zářezy. Uprostřed budou multifunkční trsky, které budou mít více režimů pro běžný provoz i slavnostní příležitosti,“ řekl starosta František Jiraský (Nestraníci).

Během zimy odborníci upraví stromy a keře v parku, na jaře přijdou na řadu stavební práce. Asfaltové cesty nahradí žulová mozaika, méně používané chodníky zůstanou mlatové. Na závěr přibudou nová zeleň, nové lavičky a odpadkové koše. Náklady dosáhnou zhruba deseti milionů korun.

Vysoké Mýto začalo revitalizovat parky v roce 2012 úpravami Jungmannových sadů. Pokračovalo přes botanickou zahradu, park na náměstí Vaňorného a naposledy před rokem město upravilo Masarykovy sady.

Sdílejte článek

Reklama

Související témata:

Doporučované