Hlavní obsah

Za kulisy příprav silvestra. Záchranáři se chystají na nejrušnější noc roku

Večerní zprávy, sobota 30. 12. 2017.

 

Reklama

30. 12. 2017 18:00

Pět set výjezdů během čtyřiadvaceti hodin. Tak vypadají oslavy konce roku pro pražské záchranáře. Hasiči napříč republikou nabádají k opatrnosti.

Článek

V hlavním městě bude kromě běžného počtu posádek přidělen na noční směnu již tradičně modul pro hromadná neštěstí Golem s přibližně patnácti zdravotníky. Umístěn bude od čtvrté hodiny odpolední na Václavském náměstí. Vůz disponuje třídicím a ošetřovacím pracovištěm, štábním a dispečerským pracovištěm, sociálním zázemím pro zdravotníky a strojovnou.

Jen okolo Václavského náměstí bude rozmístěno ještě pět dalších zdravotnických posádek. A další čtyři budou na Staroměstském náměstí.

Jaké jsou nejčastější důvody k tomu, aby záchranáři zasahovali? Neopatrné zacházení s pyrotechnikou nebo úrazy způsobené zvýšenou konzumací alkoholu.

Večerní zprávy také nabízejí bližší pohled na to, jaký alkohol se v Česku pije nejčastěji. Jak se mění preference a chutě Čechů? Odpovídal ředitel Unie vývozců a dovozců alkoholu Jaroslav Burkart.

Reportér Seznam Zpráv Adam Sušovský zase ve studiu připomněl nedávný juniorský basketbalový turnaj, který v Česku sledovali zástupci NBA, světových klubů  a amerických univerzit a popsal, jak složitá je cesta pro českého hráče do světových basketbalových klubů.

Zprávy se věnují i vyznamenání bubeníka kapely Beatles Ringo Starra, či změnám, které Čechy čekají v roce 2018.

Sdílejte článek

Reklama

Související témata:

Doporučované