Hlavní obsah

Exploze v Ghaně srovnala se zemí stovky domů. Zemřelo nejméně sedmnáct lidí

Foto: Profimedia.cz

Fotografie z roku 2015, kdy Ghana zažila jeden z nejhorších výbuchů plynů. Zemřelo při něm více než 150 lidí.

Reklama

20. 1. 2022 22:35
aktualizováno • 21. 1. 2022 6:20

Exploze na západě Ghany srovnala se zemí stovky domů a připravila o život nejméně 17 lidí, dalších 59 je zraněných. Výbuch podle prvních informací způsobila srážka motocyklu s nákladním autem převážejícím výbušniny.

Článek

Na videích, která zveřejnila místní média, je vidět doutnající místo výbuchu a trosky domů, popsala agentura Reuters, jež zároveň poznamenala, že pravost videí zatím není ověřena.

Zástupce šéfa úřadu pro řešení katastrof Seji Saji Amedonu uvedl, že exploze zničila na 500 domů. Podle agentury AFP zemřelo nejméně sedmnáct lidí a dalších 59 výbuch zranil. Ve zdravotnických zařízeních je nadále ošetřováno 42 lidí, někteří z nich jsou v kritickém stavu, upřesnil ministr informací Kojo Oppong-Nkrumah.

Výbuch zapříčinila srážka motocyklu s nákladním autem, které převáželo výbušniny do zlatého dolu, vyplývá z prvotních zpráv.

„Veřejnosti bylo doporučeno, aby se v zájmu své bezpečnosti přesunula z oblasti do okolních měst,“ uvedla policie a dodala, že nedaleká města úřady požádaly, aby přeživším zpřístupnily veřejná místa včetně školních tříd a kostelů.

Ghanský prezident Nana Akufo-Addo mezitím potvrdil, že neštěstí, které se stalo mezi městy Bogoso a Bawdie, si vyžádalo lidské životy. „Je to skutečně tragická událost a jménem vlády vyjadřuji hlubokou soustrast rodinám zesnulých,“ uvedla hlava státu.

Server CNN poukazuje na to, že Ghana zažila v posledních letech řadu výbuchů plynu, přičemž jeden z nejhorších výbuchů v roce 2015 zabil v hlavním městě Akkře více než 150 lidí. K výbuchu došlo ve chvíli, kdy se stovky obyvatel snažily před silnými dešti ukrýt na čerpací stanici.

Reklama

Související témata:

Doporučované