Hlavní obsah

„Zaútočíme!“ Putin hrozí kvůli západním dodávkám zbraní pro Ukrajinu

Foto: Profimedia.cz

Vladimir Putin při rozhovoru pro státní televizi natáčeném v Soči.

Reklama

5. 6. 2022 11:40

Jestliže Západ začne dodávat na Ukrajinu rakety delšího doletu, Rusko se při svých útocích zaměří na cíle, které dosud nezasáhlo, řekl ruský prezident Vladimir Putin.

Článek

V úryvku rozhovoru, který v neděli odvysílala ruská státní televizní stanice Rossija-1, šéf Kremlu rovněž uvedl, že dodávky amerických raketometů na Ukrajinu nic nezmění.

Kyjev měl podle něj podobné raketové systémy už dříve a žádných velkých úspěchů s nimi nedosáhl.

Raketové systémy HIMARS a MLRS tento týden slíbily Kyjevu dodat Spojené státy a Velká Británie.

Raketový systém HIMARS poputuje na Ukrajinu vybavený raketami s dostřelem do 80 kilometrů. USA od Kyjeva získaly záruku, že tyto systémy nebudou použity k útokům na území Ruska.

Německo zvažuje poskytnout Ukrajině houfnice či systém protivzdušné obrany Gepard.

Zaútočíme tam, kde jsme ještě neútočili

„Celý ten povyk kolem dalších dodávek zbraní má podle mého názoru jediný cíl: Protahovat ozbrojený konflikt co nejdéle to bude možné,“ komentoval ruský prezident informace o dodávkách amerických raketometů na Ukrajinu.

V případě, že budou Kyjevu dodány rakety delšího doletu, Rusko z toho ale vyvodí patřičné závěry. „Použijeme naše zbraně, kterých máme dostatek, a zaměříme se na cíle, které jsme dosud nezasáhli,“ uvedl Putin.

Televizní rozhovor je vůbec první, který Putin poskytl od začátku války proti Ukrajině. Natáčel se v pátek v Soči v Putinově pracovně a odvysílá ho pořad „Moskva. Kreml. Putin“.

Reklama

Doporučované