Hlavní obsah

Zámek ve Slavkově u Brna nabízí rodinám vánoční pátrací hru

Foto: Seznam Zprávy

Ilustrační snímek.

Reklama

27. 12. 2020 21:37

Slavkovský zámek nabízí až do 4. ledna vánoční pátrací hru, při které děti získávají na 13 stanovištích heslo. Za něj pak dostanou v informačním centru sladkou odměnu.

Článek

ČTK to za zámek řekla Eva Kellnerová. Podle ní mají hry v parku popularitu. Cílem je nabídnout rodinám s dětmi vyžití v přírodě, obzvlášť v době platných opatření kvůli pandemii koronaviru, kdy jsou zavřená volnočasová centra, ale činnost mají omezenou i sportovní kluby.

Vánoční pátrací hra nese název Hvězdička Janička. „Na 13 stanovištích si děti mohou zopakovat vánoční zvyky zábavnou formou. Na každém stanovišti si zapíšou nebo vyfotí písmenko, a když poskládají dohromady všech 13 písmen, získají odpověď na otázku v úvodní básničce, kdo pomůže Hvězdičce Janičce zpět na oblohu,“ uvedla Kellnerová.

Hra je dostupná denně podle otevírací doby zámeckého parku, který je přístupný od 9:00 do 17:00. Stabilně je v parku také hra s antickými sochami. „Hry instalujeme do parku od září, kdy začala pomalu hrozit další karanténa. Chtěli jsme rodinám s dětmi nabídnout alespoň nějaké vyžití v přírodě,“ řekla Kellnerová. Stezky mají podle ní pokaždé jiné téma. „Někdy jsou to večerníčky, jindy stromoví skřítci, poznávání stromů, souhvězdí, hledání malovaných kamínků a podobně,“ vyjmenovala Kellnerová. Podle ní se popularitě těšila Mikulášská stezka, na které se děti potkaly s Mikulášem, čerty a anděly. Od září hry ve slavkovském parku navštívilo zhruba 4000 lidí.

Sdílejte článek

Reklama

Související témata:

Doporučované