Hlavní obsah

Zemanův bungalov v Lánech už stojí. Podívejte se, jak vypadá jeho dům na penzi

Foto: Michal Šula, Seznam Zprávy

Prezidentův dům v Lánech je ve výstavbě.

Reklama

14. 11. 2021 12:40

Miloš Zeman doufá, že když mu za rok a půl skončí mandát, bude už dokončený jeho dům v Lánech. Seznam Zprávy se byly na místě podívat, jak budoucí sídlo prezidenta vypadá.

Článek

Prezident Miloš Zeman buduje dům v nové zástavbě na západním okraji Lán. Z jedné strany ho ohraničuje svah, na jehož vrcholu je silnice. Na místě už někteří jeho sousedi bydlí a moc dobře ví, že právě u nich staví prezident. Například i díky častým návštěvám novinářů.

V době našeho příjezdu na místo už je jasné, jak dům bude vypadat. Okna jsou osazená, chybí zateplení a fasáda. Součástí domu je také velká garáž.

Schází například ještě plot, takže hranice pozemku jsou ohraničeny provizorně dřevěnými paletami. Naposledy se prezident Zeman o bungalovu, jak mu sám říká, zmínil minulý pátek. Řekl, že po konci prezidentského mandátu za rok a půl doufá, že už bude v Lánech vše hotové.

Doufám, že mezitím už bude hotový můj domeček, tedy bungalov, který je shodou okolností také v Lánech.
Miloš Zeman, prezident České republiky
5. 11. 2021

„A poté jako šťastný penzista odejdu do důchodu. Doufám, že mezitím už bude hotový můj domeček, tedy bungalov, který je shodou okolností také v Lánech,“ řekl prezident Zeman v pátek v rozhovoru pro Frekvenci 1.

Na ceduli, kde je informace o stavebním povolení se píše, že stavebníkem je Ing. Miloš Zeman a jeho manželka Ivana Zemanová.

Prezident koupil v roce 2019 pozemek v Lánech za 2,5 milionu korun. Parcela o rozloze téměř 1000 metrů čtverečních je nedaleko zámku, ve kterém Miloš Zeman žil dlouhodobě před nynější hospitalizací v Ústřední vojenské nemocnici.

Prezident dostal stavební povolení na stavbu vloni a ve stejném roce také se stavbou začal. V roce 2020 řekl, že má v plánu vybudovat bungalov, protože na vilu si nenašetřil.

Podívejte se, jak dům prezidenta Miloše Zemana v Lánech nyní vypadá.

Prezident zůstává od 10. října hospitalizovaný v Ústřední vojenské nemocnici. Minulý týden byl přeložen na rehabilitační oddělení. Na dálku mluvil s premiérem Andrejem Babišem (ANO) nebo šéfem ODS a budoucím premiérem Petrem Fialou.

Reklama

Doporučované