Hlavní obsah

Zemřela znásilněná Indka, kterou útočníci zapálili

Foto: Profimedia.cz

Indické ženy proti obrovskému počtu znásilněných pravidelně protestují (ilustrační foto).

Reklama

7. 12. 2019 7:55

V indické nemocnici svým zraněním podlehla mladá žena, kterou před dvěma dny přepadla a zapálila skupina útočníků, když mířila k soudu vypovídat jako oběť znásilnění. Informovala o tom dnes agentura Reuters.

Článek

Třiadvacetiletá žena ze severoindického státu Uttarpradéš v březnu na policii nahlásila, že ji loni v prosinci znásilnil ozbrojený muž. Ve čtvrtek měla v případu svědčit před soudem. Cestou na vlakové nádraží ji ale přepadla skupina mužů, kteří ji odvlekli na nedaleké pole, tam ji polili hořlavinou a zapálili. Oběť utrpěla těžké popáleniny a byla v kritickém stavu hospitalizována.

Policie podle zpravodajského serveru BBC zatkla v souvislosti s přepadením pět mužů, včetně údajného pachatele znásilnění.

Znásilnění i jiné formy sexuálního násilí jsou v Indii ožehavým tématem od prosince 2012, kdy byla v autobuse hromadně znásilněna a zavražděna mladá žena v metropoli Dillí. Podle BBC však v zemi nejsou známky toho, že by tam bylo násilí na ženách na ústupu. Jak uvádějí policejní statistiky, policie v roce 2017 zaregistrovala 33 658 znásilnění – průměrně 92 denně. Většinu případů ale ženy podle expertů kvůli strachu z pomsty nebo ze společenské stigmatizace vůbec nenahlásí.

V pátek indičtí policisté zastřelili čtveřici mužů podezřelých ze znásilnění a vraždy 27leté veterinářky, jejíž tělo bylo nalezeno pod silničním nadjezdem ve vesnici nedaleko města Hajdarábád. Podle policie byla oběť před smrtí zřejmě hromadně znásilněna, nicméně kvůli špatnému stavu jejího těla to lze jen těžko ověřit. Zadržení muži se pokusili během rekonstrukce na místě, kde se čin minulý týden odehrál, policisty odzbrojit a utéct. Ti ale zahájili palbu.

Sdílejte článek

Reklama

Související témata:

Doporučované