Hlavní obsah

Život v karanténě: Videa sportovních komentátorů ovládla internet

Foto: Profimedia.cz

Andrew Cotter při komentování tenisového Wimbledonu (na fotce vlevo).

Reklama

14. 4. 2020 20:00

Sportovní komentátoři nemají co komentovat, a tak svůj hlas a vtip cvičí na běžných životních situacích z karantény. Videa s ikonickým sportovním komentářem z krmení psů a vaření se okamžitě stala hitem internetu.

Článek

Sportovní komentátor BBC Andrew Cotter je kvůli koronaviru a karanténě momentálně bez práce. Žádná sportovní utkání se nepořádají, a Cotter tak hledal způsob, jak nevyjít ze cviku.

Skotský komentátor vlastní dva labradory, Olive a mladší Mabel. Při pohledu na jejich souboj o hračku ho napadlo situaci okomentovat přesně tak, jak je zvyklý při reportování opravdových sportovních klání.

„Jsme v poslední minutě klání a Olive má hračku ve své moci. Jenže právě v posledních vteřinách zápasu bývá Mabel silná,“ uvádí video pravidelný komentátor Wimbledonu či olympijských her.

Souboj o oranžovou gumovou hračku vrcholí krádeží a vítězstvím mladší Mable. „Olive měla dlouho chladnou hlavu, jenže nyní si začíná myslet, že má vše v kapse, a místo sevření hračku uvolňuje a umísťuje ji k sobě podélně, aby ji mohla trochu olíznout. A právě tento moment se zdá být zlomový. Se soustředivostí sobě vlastní, trpělivostí a naprostou vírou Mabel Olive hračku vytrhne a urve pro sebe titul poslušného mazlíčka. Žádné slitování od mladšího psa, který vítězství vybojoval v posledních vteřinách,“ komentoval psí souboj komentátor BBC.

Video se stalo hitem internetu a lidé začali komentovaný psí souboj o hračku okamžitě ve velkém sdílet. Během pěti hodin se video stalo virálním a zhlédly ho více než 3 miliony lidí. K dnešnímu dni si komentář souboje Cotterových vlastních psů poslechlo více než 17,5 milionu lidí.

Souboj o hračku nebyl prvním videem, které skotský komentátor na sociálních sítích sdílel. Již předtím podobně odkomentoval závod v psím krmení. I toto video zaznamenalo ohromný úspěch, vidělo ho téměř 10 milionů lidí.

V „komentátorské“ kondici se udržují i další kolegové Andrewa Cottera. Video ze své kuchyně natočil Clive Tyldesley, fotbalový komentátor britské televize ITV. Společně s manželkou zdokumentoval přípravu večeře ve vlastní kuchyni, video pochopitelně doplnil svým ikonickým komentářem. „V této době je velmi těžké se udržovat v komentátorském rytmu, proto vítejte v naší kuchyni u přípravy večeře,“ zahájil video Tyldesley.

Uživatelé sociálních sítí zároveň začali virální videa napodobovat a sdílejí obyčejné situace z domácí karantény se sportovním komentářem. Fanoušci natáčejí vaření či krmení vlastních psů. Právě pojídání večeře vlastních mazlíčků zdokumentovala Andrewu Cotterovi jeho fanynka. „Tihle jsou moji,“ vzkázala skotskému komentátorovi.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované